کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 04 اسفند 1402
کشاورزی روز

انعقاد 13 قرارداد شیلاتی ایران و نروژ برای پرورش 20 هزارتن ماهی در قفس

رییس سازمان شیلات ایران گفت:حوزه شیلات با تولیدات خود بخش هایی از اهداف اقتصاد مقاومتی همچون توسعه صادرات غیر نفتی، افزایش امنیت غذایی و مصرف آبزیان در سبد خانوارها و توسعه داخلی را محقق می کند. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسن صالحی در مراسم گشایش نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری و صنایع وابسته با اعلام این مطلب، گفت: برپایی این نمایشگاه فرصت هایی را برای سرمایه گذاری های مشترک بین بخش های خصوصی دو کشور ایجاد می کند.

وی افزود: در این نمایشگاه 80 شرکت داخلی و 15 شرکت خارجی دستاوردها و فن آوری های نوین خود را در حوزه پرورش ماهی در قفس، خوراک آبزیان، صید و صیادی ارایه می دهند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: 114 غرفه این نمایشگاه متعلق به بخش خصوصی شیلات ایران است.

وی گفت: در این نمایشگاه چهار همایش توسعه بازار، تجارت آبزیان، فرصت های سرمایه گذاری پرورش ماهی در قفس، زنجیره صنعت میگو و ماهیان خاویاری و فرصت های سرمایه گذاری صید و صیادی با تاکید بر ماهیان ریز برگزاار می شود.

رونمایی از تمبر یادبود نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری و صنایع وابسته

در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه سه روزه، با حضور وزیر جهاد کشاورزی و وزیر شیلات نروژ، تمبر یادبود نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری و صنایع وابسته رونمایی شد.

در این مراسم همچنین 13 قرارداد در زمینه تامین و تجهیز قفس های پرورش ماهی بین بخش های خصوصی ایران و نروژ و در حضور وزیر جهاد کشاورزی ایران و وزیر شیلات نروژ به امضا رسید.

ظرفیت این قراردادها بیش از 20 هزار تن پرورش ماهی در قفس است که در فاز نخست حدود 6500 تن آن در سال جاری اجرایی می شود.

این نمایشگاه درمساحتی به وسعت 4200 متر مربع در برج میلاد و با شرکت کشورهایی از نروژ، چین، کره جنوبی، ایتالیا، آمریکا و فرانسه از دهم تا دوازدهم مهر ماه بر پا است.

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان شیلات ایران , انعقاد 13 قرارداد شیلاتی ایران و نروژ , ایران و نروژ , پرورش 20 هزارتن ماهی در قفس , پرورش ماهی در قفس , تمبر یادبود نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری و صنایع وابسته , نمایشگاه بین المللی شیلات , تامین و تجهیز قفس های پرورش ماهی , خوراک آبزیان , صید و صیادی , بخش خصوصی شیلات ایران , شیلات ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد