کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تولید و تجارت آبزیان و غذاهای دریایی برگزار می شود

نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تولید و تجارت آبزیان و غذاهای دریایی ۱۶ تا ۱۹ آذر ماه سال جاری در فضای تحت پوشش ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در محوطه سالن‌های۲۰، ۲۱، ۲۲ و فضای باز اطراف آن با همکاری و همیاری و حضور سازمان شیلات ایران و کلیه انجمن‌ها و اتحادیه‌های وابسته برگزار می‌شود. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا، متین جهرمی، مدیر نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تولید و تجارت آبزیان و غذاهای دریایی «Ifex۲۰۱۶» ضمن بیان این مطلب افزود: ایجاد بستر مناسب به جهت ‌همکاری، سرمایه‌گذاری به‌خصوص سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت شیلات کشور، عرضه توانمندی‌های کشور در زمینه صنعت شیلات و آبزیان، بسترسازی مناسب به جهت صادرات محصولات شیلاتی و آبزیان، ایجاد تناسب میان منابع و بهره برداران در حوزه صیادی و ارائه آخرین دستاوردهای آن، تقویت،آموزش و ترویج کاربردی آبزی‌پروری،‌ ایجاد زمینه اشتغال بیشتر در صنعت شیلات کشور، فرهنگ‌سازی و ترویج الگوهای بهینه مصرف غذاهای دریایی و هماهنگی‌های بیشتر میان سازمان‌ها و تشکل‌های مربوطه از جمله مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه به‌شمار می‌رود. 

وی گفت:تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان تجهیزات صیادی، تولیدکنندگان و ارایه دهندگان تجهیزات پرورش و نگهداری آبزیان، فرآوری محصولات شیلاتی، تولیدکنندگان و ارایه‌دهندگان غذاهای دریایی، تکثیر و تولیدکنندگان بچه ماهی، تأسیسات و تجهیزات برودتی مرتبط با صنعت، تولیدکنندگان و ارایه دهندگان تجهیزات و ادوات تصفیه‌های آب، صنایع بسته‌بندی، تولیدکنندگان خوراک آبزیان و مواد غذایی مکمل آبزی‌پروری، تولیدکنندگان ماشین‌آلات حمل و نقل و انتقال آبزیان و فرآورده‌های شیلاتی، پرورش‌دهندگان آبزیان، تولیدکنندگان ماشین‌آلات و صنایع پرورش ماهیان زینتی و تجهیزات آکواریوم، ارایه و خدمات تجهیزات ماهیگیری (تفریحی)، صنایع پایین‌دستی دریایی مرتبط، ارایه و خدمات دامپزشکی و بهداشتی دارویی، سازمان‌ها، تشکلات و جراید مرتبط مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه هستند. 

جهرمی خاطرنشان ساخت: این نمایشگاه با حضور ۶۰ شرکت داخلی و خارجی از کشورهای ایران، ایتالیا، ترکیه، یونان و چین برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: ستاد برگزاری برنامه‌ریزی مؤثری را به جهت حضور شرکت‌های خارجی انجام و اجرا کرده است‌. ما توانستیم اطلاع‌رسانی کامل و وسیعی را در سطح بین‌المللی داشته باشیم‌، همچنین ۳ شرکت نمایشگاهی از کشورهای فرانسه، مالزی و چین به جهت هرچه بهتر اجرایی شدن پروژه با ستاد مرکزی همکاری داشته‌اند.

بازدیدکنندگان از کشورهای ترکیه، ایتالیا، کرواسی، یونان، لهستان و چین تاکنون درخواست بازدید از نمایشگاه را به ستاد ارسال کرده‌اند تا مراحل دعوتنامه و اخذ ویزا به جهت آنان انجام گیرد، علاوه بر این با کمک و راهنمایی‌های انجمن‌ها و اتحادیه‌های مرتبط برای حضور بازدیدکنندگان و تجار مرتبط با این صنعت، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های خوبی انجام گرفته است‌.

دسته بندی:
برچسب ها : نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنعت تولید و تجارت آبزیان و غذاهای دریایی , Ifex۲۰۱۶ , نمایشگاه بین‌المللی صنعت تولید و تجارت آبزیان و غذاهای دریایی , صنعت شیلات , صنعت شیلات و آبزیان , محصولات شیلاتی و آبزیان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد