کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

قیمت انواع میوه در آستانه شب یلدا

بازار میوه در آستانه شب یلدا در حالی با افزایش تقاضا همراه شده است که تقریبا بیشتر قیمت‌های اقلام مختلف از ثبات نسبی در مقایسه با هفته‌های قبل برخوردارند یا افزایشی نداشته‌اند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایسنا، در فاصله یک روز مانده به شب یلدا بازار میوه به طور معمول با تقاضای بیشتری روبرو می‌شود و معمولا برخی اقلام هم که به این مناسبت تقاضا و مصرف‌شان بالاتر می‌رود، قیمت‌شان افزایش می‌یابد. اما آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت بیشتر  اقلام تغییر چندانی نکرده و از ثبات نسبی برخوردار است.

در این زمینه رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفته که قیمت میوه‌های پر مصرف شب یلدا هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نکرده و فقط پرتقال و هندوانه نسبت به سال گذشته به شدت کاهش قیمت داشته‌ است که قیمت منطقی این محصولات در بازار مصرف نهایتا باید ۳۵ درصد بیشتر از عمده‌فروشی باشد.  

در میان محصولات مختلف میوه، در ردیف اول هندوانه و انار و بعد هم نارنگی، پرتقال، خرمالو، موز، خیار و سیب از بیشترین مصرف برخوردارند که به دلیل تولید و عرضه کافی و متعادل آن‌ها در بازار، قیمت این محصولات افزایشی نداشته است.    

در میان اقلام پر مصرف میوه، هر کیلوگرم انار درجه یک ۴۰۰۰ تومان، ‌هندوانه کیلویی ۱۰۰۰ تومان، ‌خرمالو کیلویی ۳۰۰۰ تومان، موز کیلویی ۴۰۰۰ تومان، نارنگی کیلویی ۴۵۰۰ تومان، سیب قرمز کیلویی ۴۵۰۰ تومان و پرتقال درجه یک کیلویی ۵۰۰۰ تومان در مغازه‌های سطح شهر عرضه می‌شود.  

در میان سایر اقلام مختلف میوه گلابی کیلویی ۱۰ هزار تومان، انبه ۱۰ هزار تومان، انگور کیلویی ۴۰۰۰ تومان، گریپ فروت کیلویی ۳۰۰۰ تومان و هر کیلوگرم کیوی ۴۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

همچنین در بازار تره‌بار، هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز به ترتیب ۲۰۰۰ و ۱۵۰۰ تومان عرضه می شوند. ‌همچنین گوجه فرنگی کیلویی ۴۰۰۰ تومان، فلفل دلمه‌ای کیلویی ۳۰۰۰ تومان، کدو و بادمجان کیلویی ۲۰۰۰ تومان است. هر کیلوگرم کاهو و هویج نیز ۲۰۰۰ تومان قیمت دارد.  

انواع میوه

قیمت

سیب قرمز ۴۵۰۰ تومان
سیب زرد ۴۰۰۰ تومان
انار درجه یک ۴۰۰۰ تومان
کیوی ۴۵۰۰ تومان
نارنگی ۴۵۰۰ تومان
نارنگی شیرین ۱۸۰۰ تومان
پرتقال درجه یک ۵۰۰۰ تومان
خیار درختی ۳۰۰۰ تومان
خیار بوته‌ای ۳۵۰۰ تومان
گلابی ۱۰ هزار تومان
انبه ۱۰ هزار تومان
خرمالو ۳۰۰۰ تومان
پرتقال جنوب ۴۵۰۰ تومان
موز ۴۰۰۰ تومان
انگور ۴۰۰۰ تومان
نارگیل ۳۷۰۰ تومان
گریپ فروت ۳۰۰۰ تومان
ازگیل ۸۰۰۰ تومان
به

۶۰۰۰ تومان

 

انواع تره‌بار

قیمت
سیب زمینی ۲۰۰۰ تومان
پیاز ۱۵۰۰ تومان
گوجه فرنگی ۴۰۰۰ تومان
لیمو ترش ۱۲ هزار تومان
فلفل دلمه‌ای ۳۰۰۰ تومان
کدو ۲۰۰۰ تومان
بادمجان ۲۰۰۰ تومان
چغندر ۲۰۰۰ تومان
هندوانه ۱۰۰۰ تومان
کاهو ۲۰۰۰ تومان
هویج ۲۰۰۰ تومان

دسته بندی:
برچسب ها : بازار میوه در آستانه شب یلدا , شب یلدا , اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی , قیمت میوه‌های پر مصرف شب یلدا هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نکرده , قیمت میوه‌های پر مصرف شب یلدا , اقلام پر مصرف میوه ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد