کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری چین در صنعت شیلات ایران

وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه شیلاتی و موافقتنامه بهداشت و قرنطینه دام با همتای چینی خود، از سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلاری کشور چین در صنعت شیلات ایران خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا، محمود حجتی در مراسم امروز که در راستای توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور و اجرای سیاست‌های کلان ایران و چین شکل گرفت، به تمایل طرفین برای تشکیل کارگروه مستقل همکاری شیلاتی با ریاست معاونان شیلات دو کشور به دلیل حجم همکاری‌ها در این بخش اشاره کرد.

به گفته وی، طرف چینی و شرکت‌های این کشور آمادگی دارند تا در دریا و سواحل ایران سرمایه‌گذاری کرده و در زمینه تجاری‌سازی محصولات شیلاتی به ایران کمک کنند.

حجتی افزود: در نشست بعد از ظهر امروز بخش خصوصی صنعت شیلات ایران و چین با یکدیگر نشست مشترک برگزار می‌کنند تا زمینه همکاری‌های عملیاتی بررسی شود.

دسته بندی:
برچسب ها : سرمایه‌گذاری چین در صنعت شیلات ایران , چین در صنعت شیلات ایران , صنعت شیلات ایران , شیلات ایران , سرمایه‌گذاری چین , محمود حجتی , تفاهمنامه شیلاتی , چین , همکاری شیلاتی , دریا و سواحل ایران , تجاری‌سازی محصولات شیلاتی , محصولات شیلاتی , صنعت شیلات ایران و چین , ایران و چین , ایران ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد