کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

540 ساعت خدمت به محیط زیست جایگزین حبس برای شکارچیان متخلف در کلات

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست کلات گفت: برای هر یک از پنج شکارچی متخلف دستگیر شده در این شهرستان حکم 540 ساعت خدمت به محیط زیست جایگزین حبس صادر شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ، موسی غلامزاده افزود: این متخلفان که 35 قطعه تیهو، یک قطعه گنجشک و پنج قطعه چکاوک شکار کرده بودند توسط نیروهای یگان حفاظت دستگیر و ضمن پرداخت 70 میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی اظهار کرد: طبق بند الف و ج ماده 10 قانون شکار و صید و با رعایت ماده 125 قانون مجازات اسلامی این افراد به 6 ماه حبس محکوم شدند و ادوات شکار آنان نیز ضبط شد.

وی گفت: قاضی پرونده در راستای اعمال مجازات های جایگزین حبس برای هر یک از متهمان حکم 540 ساعت ارائه خدمت در عرصه حفاظت از محیط زیست صادر کرد.

غلامزاده افزود: با استناد به ماده 80 و ماده 81 قانون مجازات اسلامی چنانچه محکوم از اجرای مفاد حکم تخلف کند به پیشنهاد قاضی اجرای احکام و رای دادگاه برای بار اول یک چهارم تا یک دوم مفاد حکم به مجازات حکم افزوده می شود و در صورت تکرار، مجازات حبس اجرا می گردد.

شهرستان کلات استان خراسان رضوی در 317 کیلومتری مشهد واقع است. 

دسته بندی:
برچسب ها : خدمت به محیط زیست جایگزین حبس برای شکارچیان متخلف در کلات , خدمت به محیط زیست جایگزین حبس , شکارچیان متخلف در کلات , خدمت به محیط زیست , محیط زیست ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد