کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

افتتاح بزرگترین مجتمع فرآوری غلات کشور با حضور رئیس جمهوری در البرز

بزرگترین مجتمع و پالایشگاه فرآوری غلات کشور و خاورمیانه همزمان با دوازدهم بهمن آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، صبح سه شنبه با حضور رئیس جمهوری در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به بهره برداری رسید.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایرنا،‌ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی برای افتتاح چندین پروژه مهم صنعتی و تولیدی، وارد استان البرز شد. 

در جریان سفر رئیس جمهوری به استان البرز که محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز وی را همراهی می کند، قرار است 11 پروژه مهم صنعتی و تولیدی استان البرز به بهره برداری برسد. 

رئیس جمهوری 3 پروژه بزرگ صنعتی شامل افتتاح خط تولید فروکتوز، گلوگز و گلوتن ذرت و فاز توسعه ذخیره سازی و نگهداری غلات در سیلو در شهرستان ساوجبلاغ را با حضور مستقیم به بهره برداری می رساند. 

رئیس جمهوری همچنین کلنگ احداث یک پروژه جدید در شرکت زرنام را به زمین زد.

این مجتمع با ظرفیت 400هزارتن شامل 15 هزارتن گلوتن ذرت و 70هزار تن گلوکز وشربت و 315هزارتن فروکتز و شربت است. 210 هزار تن ذخیره سازی و نگهداری غلات در سیلو نیز در زمینی به مساحت 4000مترمربع در زیر بنای 21 هزار و 527 متر مربع به بهره برداری رسید. 

تولید 6 هزارتن انواع بیسکویت، کلوچه و شیرینی های غیر آردی و شکلات نیز از دیگر تولیدات این مجتمع است. 

بر اساس این گزارش، برای آماده سازی این پروژه ها 25 هزار و 514 میلیارد ریال اعتبار از سوی بخش خصوصی هزینه شده است. 

چند پروژه صنعتی و تولیدی دیگر نیز قرار است همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان البرز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون او، از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری برسد. 

8 طرح توسعه ای و ایجادی دیگر نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون وزیر در دستور کار قرار دارد که در مجموع این طرح ها برای استان البرز 4 هزار و 529 شغل ایجاد می کند. 

در این سفر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت از دو طرح نوین لوازم خانگی و تابلو های برق نیز رونمایی می شود. 

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی نیز رئیس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند و قرار است 3 پروژه صنعتی و تولیدی البرز با حضور مستقیم رئیس جمهوری و 5 پروژه نیز با دستور وی از طریق ویدئو کنفرانس در ساوجبلاغ، کرج، نظرآباد و اشتهارد به بهره برداری برسد. 

رئیس جمهوری در جریان افتتاح بزرگترین پالایشگاه غلات کشور از بخش های مختلف تولید محصولات این مجتمع دیدن و از نزدیک در جریان تولید محصولات پالایشگاه غلات زر قرار گرفت. 

طرح احداث پالایشگاهی با ورودی غلات، سال 89 در دستور کار گروه صنعتی و پژوهشی زر قرار گرفت. آذرماه 94 فاز اول نخستین پالایشگاه غلات کشور با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید. 

پالایشگاه غلات زر با اتکا به مزیت تأمین، تولید و توزیع در اختیار کشورمان به گونه‏ای تعریف شده است که در حال حاضر می‏تواند با فرآوری روزانه هزاران تن غلات، خوراک اولیه ده‏ها واحد صنعتی زیردستی کنونی و آتی خود را پالایش و فراهم آورد. 

پالایشگاه غلات زر مصداقی از اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی است که به همت متخصصان ایرانی و دانش بومی احداث شده و صنعت کشور را با جهش بلندی روبرو می کند. 

این پالایشگاه با 15 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای 300 نفر اشتغالزایی مستقیم و 4 برابر آن اشتغالزایی غیرمستقیم خواهد داشت. 

دسته بندی:
برچسب ها : بزرگترین مجتمع و پالایشگاه فرآوری غلات کشور و خاورمیانه , شهرستان ساوجبلاغ استان البرز , دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران , افتتاح خط تولید فروکتوز، گلوگز و گلوتن ذرت , توسعه ذخیره سازی و نگهداری غلات در سیلو در شهرستان ساوجبلاغ , شهرستان ساوجبلاغ , پالایشگاه غلات , پالایشگاه غلات زر ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد