کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز پنجشنبه 30 فروردین 1403
کشاورزی روز

دستور ویژه نوبخت برای پرداخت مطالبات کشاورزان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه دستور تامین اعتبار خرید گندم از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور صادر شده، گفت: مانده ۶۵۰ میلیارد تومانی طلب کشاورزان به زودی به حساب آنان واریز می‌شود.

عباس قبادی افزود: از آغاز فصل برداشت گندم مراکز خرید دولتی فعال و تا این موقع از فصل خرید 4.7 میلیون تن گندم از کشاورزان سراسر کشور تحویل گرفته‌اند.

وی با اشاره به پرداخت 3100 میلیارد تومانی به کشاورزان توضیح داد: بابت خرید گندم در سالجاری 650 میلیارد تومان به کشاورزان بدهکاریم که با صدور دستور مساعد در تامین اعتبار و منابع مالی از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، باقیمانده مطالبات کشاورزان در کمترین زمان به گندمکاران پرداخت خواهد ‌شد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در توصیف نحوه و شرایط خرید گندم در سالجاری اظهارکرد: به این منظور مراکز خرید را به 675 مرکز افزایش دادیم تا خرید در شرایطی انجام شود که عرضه‌ کنندگان گندم مجبور نباشند، ساعتها در صف تخلیه محموله‌های خود منتظر بمانند؛ به علاوه اینکه از هرگونه سخت‌گیری در تحویل گندم خودداری شده است.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت در پایان اعلام کرد: مقدار 4.7 میلیون تن گندم خریداری شده در قالب 684 هزارو 146 محموله تحویل مراکز خرید این شرکت شده است.

منبع : خبرگزاری فارس

دسته بندی:
برچسب ها : خرید گندم , مقدار 4 , 7 میلیون تن گندم خریداری شده , پرداخت 3100 میلیارد تومانی به کشاورزان , ۶۵۰ میلیارد تومانی طلب کشاورزان به زودی به حساب آن ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد