کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

دومین نمایشگاه تخصصی نهال، نشاء و صنایع وابسته استان البرز افتتاح شد

دومین نمایشگاه تخصصی نهال، نشاء و صنایع وابسته استان البرز با حضور معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از  ایانا، دومین نمایشگاه تخصصی نهال، نشاء و صنایع وابسته استان البرز صبح امروز با حضور معاون باغبانی وزارت جهادکشاورزی و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان البرز افتتاح شد.

این نمایشگاه با حضور ۳۵ غرفه از ۴ استان اردبیل، اصفهان و مازندران با اولویت استان البرز از ۱۷ تا ۲۵ بهمن ماه در نمایشگاه گل‌ و گیاه پارک چمران دائر است.

این نمایشگاه با همکاری نهال‌کاران، شرکت خدمات حمایتی استان البرز به عنوان مجری این نمایشگاه، سازمان جهاد کشاورزی استان البرز و موسسه تحقیقات، ثبت، کنترل و گواهی بذر و نهال برگزار شده است.

هدف اصلی دومین نمایشگاه نهال، نشاء و صنایع وابسته استان البرز اصلاح باغات از لحاظ ارقام و اصلاح پایه‌های رویشی مطمئن از جهت عدم وجود بیماری‌ها و آفت‌ها و معرفی ارقام جدید به باغداران است.

علی‌اکبر ندرلو در افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی کشور ما و دیر بازده بودن باغات در کشور جایی برای استفاده از نهال غیر استاندارد و غیر مرغوب باقی نمی‌ماند.

مدیر شرکت خدمات حمایتی استان البرز با تاکید بر اینکه اهمیت استفاده از نهال استاندارد نمایان است، گفت: امسال نیز توانستیم با همکاری سازمان جهاد کشاورزی این نمایشگاه را برگزار کنیم.


دسته بندی:
برچسب ها : دومین نمایشگاه تخصصی نهال، نشاء و صنایع وابسته , استان البرز , سازمان جهادکشاورزی استان البرز , نمایشگاه گل‌ و گیاه پارک چمران , شرکت خدمات حمایتی استان البرز ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد