صفحه اصلی   خبر   شیلات   جایگاه دوم ایران در صید تن ماهیان اقیانوس هند
جایگاه دوم ایران در صید تن ماهیان اقیانوس هند

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز دوشنبه 03 مهر 1402
کشاورزی روز

جایگاه دوم ایران در صید تن ماهیان اقیانوس هند

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مقام دوم ایران در صید تن ماهیان اقیانوس هند گفت: ایران به منظور برداشت سهم خود در غرب اقیانوس هند حضوری فعال دارد و صیادان ایرانی تا شرق قاره افریقا به صید مشغولند. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، دکتر حسن صالحی در حاشیه شورای هماهنگی مدیران سازمان شیلات ایران در خرم آباد گفت: سازمان شیلات ایران امسال تولید 400 هزار تن انواع آبزی را هدف گذاری کرده بود که این هدف تا پایان سال محقق خواهد شد.

رئیس سازمان شیلات ایران افزایش تولید در استان های غیر ساحلی از طریق توسعه پرورش ماهی در قفس و نیز افزایش برداشت از آب های ساحلی و اقیانوس ها را از اولویت های امسال این سازمان برشمرد. 

آقای صالحی گفت: ایران به منظور برداشت سهم خود از اقیانوس ها و دریاها در غرب اقیانوس هند حضوری فعال دارد و صیادان ایرانی با بیش از 800 شناور تا 2 هزار کیلومتر در دریا پیشروی می کنند و از تنگه مالاکا تا شرق قاره افریقا به صید ماهی مشغولند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: ایران همچنین در اقیانوس هند، در صید تن ماهیان در بین 35 کشور مقام دوم را دارد.

دکتر صالحی گفت:در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی، شیلات ایران همچنین توسعه پرورش ماهی در قفس را در آب های شمال و جنوب کشور و داخلی دنبال می کند و امسال تولید 20 هزار تن را هدف گذاری کرده است و تا پایان سال محقق خواهد شد.

رییس سازمان شیلات ایران، استفاده از منابع آبی سایر کشور ها را از دیگر برنامه های شیلات ایران برشمرد و گفت: این هدف از طریق سرمایه گذاران ایرانی و زنجیره صنعت آبزی پروری کشور در حال پیگیری است.

آقای صالحی افزایش صید از اعماق دریا را از دیگر برنامه های راهبردی شیلات ایران برشمرد و گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، افزایش صید تا 100 هزار تن را هدف گذاری کرده ایم .

وی هدف اصلی شیلات ایران در توجه به صید از اعماق دریاها را تامین نیاز کشور به پودر ماهی اعلام کرد و گفت: برغم توسعه صنعت آبزی پروری، در حال حاضر بخش مهمی از نیاز کشور به پودر ماهی از خارج تامین می شود که با توسعه صید فانوس ماهیان از این واردات بی نیاز خواهیم شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: امیدواریم با توسعه صید ماهیان ریز، سهم مناسبی از صادرات غیر نفتی را به صنعت شیلات کشور اختصاص دهیم.

 


دسته بندی: خبر,شیلات,
برچسب ها : صید تن ماهیان اقیانوس هند , ماهیان اقیانوس هند , اقیانوس هند , شیلات ایران ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد