کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 27 خرداد 1403
کشاورزی روز

افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۹۶ به ۱۳ هزار ریال

مشاور ‌وزیر‌ ‌جهاد ‌کشاورزی درباره قیمت خرید تضمینی گندم بیان داشت: قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم در سال ۹۶ به ۱۳هزار ریال افزایش پیدا می کند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا ، اسماعیل اسفندیاری پور مشاور ‌وزیر‌ ‌جهاد ‌کشاورزی، درباره وضعیت تولید گندم در سال ۹۵ و برنامه دولت در سال جدید بیان داشت: دولت یازدهم در خودکفایی تولید کالاهای اساسی و رفع وابستگی به واردات گام موثری برداشته است که منجر به افزایش بهره وری در تولید این محصول استراتژیک شده است. تا افق سال ۱۴۰۴ رشد سالانه تولید گندم باید حفظ شود تا ضریب خوداتکایی در تولید گندم به صورت کامل محقق شود.

او در پاسخ به این پرسش که چه میزان از اراضی کشور به گندم اختصاص یافته است، بیان داشت: حدود ۶ میلیون هکتار از اراضی کشور به گندم اختصاص دارد.

اسفندیاری‌پور در رابطه با قیمت خرید تضمینی گندم بیان داشت:  قیمت هر کیلوگرم گندم در سال ۹۶ به ۱۳ هزار ریال افزایش پیدا می‌کند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: دولت برای حمایت و خودکفایی در تولید گندم برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد ریال اختصاص داد تا کشاورزان با استفاده از تسهیلات بتوانند مزارع خود را به تراکتور، کمباین‌ و ادوات کشاورزی نوین مجهز کنند؛ همچنین  ۴۷۰ هزار تن بذر خریداری شده در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

اسفندیاری پور در پایان تاکید کرد که اگر از ضایعات گندم در فرایند تولید از کاشت، داشت، برداشت تا فراوری کاهش یابد می‌توان غذای یکماه ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور را تأمین کرد.

 


دسته بندی:
برچسب ها : افزایش قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۹۶ , افزایش قیمت خرید تضمینی گندم , قیمت خرید تضمینی گندم در سال ۹۶ , قیمت خرید تضمینی گندم , خرید تضمینی گندم , گندم , خرید تضمینی , خرید تضمینی گندم در سال ۹۶ , گندم در سال ۹۶ ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد