کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

سرمایه‌گذاری اسپانیا و سوئیس برای تولید بذر هیبرید سبزی و صیفی در گلستان

تفاهم‌نامه تولید بذر هیبرید سبزی و صیفی، تولید محصولات گلخانه‌ای، تولید بذر سیب‌زمینی و صنایع فرآوری سیب‌زمینی با حضور سرمایه‌گذاران و متخصصان کشورهای اسپانیا، سوییس و شرکت‌های ایرانی در استان گلستان امضا شد.
در این مراسم، مهندس جهانگیر عرب قائم مقام معاونت وزیر در امور باغبانی، افزایش ضریب خوداتکایی در تولید بذرهای هیبرید و تولید محصول و نیز مثبت کردن تراز تجارت خارجی در محصولات کشاورزی را از اهداف جلب سرمایه‌گذاری خارجی برشمرد.
وی با اشاره به حضور سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان گلستان گفت: این سرمایه‌گذاران در ماه‌های اخیر بارها از این استان بازدید و آگاهانه آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری اعلام کرده‌‌‌اند.
همچنین در این مراسم، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان نیز در این نشست، گفت: شرکت‌های خارجی آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در پنج طرح از جمله تولید بذرهای هیبرید (صیفی‌جات)، احداث گلخانه و فرآوری محصولات اعلام کردند.
وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها چند 100 میلیون یورو با ایجاد چند هزار شغل خواهد بود که پس از نهایی شدن مذاکره‌ها و قراردادها به تفکیک اعلام خواهد شد.

منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی 

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان , دکتر مختار مهاجر , تولید بذرهای هیبرید , صیفی‌جات , احداث گلخانه , فرآوری محصولات , تولید محصولات گلخانه‌ای , تولید بذر سیب‌زمینی , صنایع فرآوری سیب‌زمینی , سرمایه‌گذاران و متخصصان کشورهای اسپانیا، سوییس ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد