کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

طرح مشترک مرکز تکثیر ماهیان دریایی ایران و فرانسه در قشم اجرا می شود

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: برای راه اندازی نخستین مرکز تکثیر ماهیان دریایی طرحی مشترک میان ایران و فرانسه در قشم با 6.5 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.


به گزارش سرویس وبگردی کشاورزی روز به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسین علی عبدالحی اعلام کرد: این مبلغ تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.


وی افزود: با توجه به برنامه توسعه ای شیلات مبنی بر حرکت تولید آبزیان از آب شیرین به سمت آب شور و نیاز به بچه ماهی، مرکز تکثیر ماهیان دریایی به منظور تامین بچه ماهی در آب شور توسط یک شرکت ایرانی و  شرکت فرانسوی در قشم در حال راه اندازی است.


عبدالحی با بیان این که برای راه اندازی این مرکز تکثیر ماهیان دریایی در قشم نزدیک به  2میلیون یورو توسط شرکت ایرانی و فرانسوی سرمایه گذاری شده است، اظهار داشت: فرانسوی ها قرار است  این مرکز را با تکنولوژی های خود احداث کنند و ما نیز مجوز های لازم را صادر کرده ایم.


وی ادامه داد: ظرفیت تولید این مرکز ، تولید 10 میلیون قطعه بچه ماهی در سال است و این مرکز زیر نظارت سازمان شیلات ایران فعالیت خواهد کرد.


معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران  گفت: در صورت نیاز، سازمان شیلات مولد نیز در اختیار مرکز تکثیر ماهیان دریایی قشم قرار می دهد.

 

منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان شیلات ایران , مرکز تکثیر ماهیان دریایی قشم , تولید 10 میلیون قطعه بچه ماهی در سال , برنامه توسعه ای شیلات , حرکت تولید آبزیان از آب شیرین به سمت آب شور , مرکز تکثیر ماهیان دریایی , تامین بچه ماهی در آب شور , تامین بچه ماهی در آب شور توسط یک شرکت ایرانی و شرکت فرانسوی در قشم در حال راه اندازی است ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد