کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

تولید و عرضه آلایش دامی به صورت بسته بندی برای اولین بار در کشور در سطح برخی از شهرستان های همدان

عرضه آلایش دامی فله در مراکز عرضه مواد خام دامی شهرستان های همدان، بهار ، مریانج و اسدآباد در ممنوع می باشد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از سازمان دامپزشکی کشور ، دکتر محمود رضا رسولی، مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اعلام این خبر گفت: با توجه به نقش مهم فراورد های خام دامی در سلامت سبد غذایی خانوار و به منظور ارتقای سطح بهداشت عمومی و کنترل و نظارت بهداشتی دقیق تر و بهتر بیماری های مشترک بین انسان و دام، این طرح در قالب دو مرحله آغاز شد.

وی در ادامه افزود: در فاز اول آن راه اندازی پیش سرد کشتارگاه های صنعتی همدان توسط اداره کل دامپزشکی استان همدان و با هماهنگی های انجام شده مسئولین استان می باشد که یکی از مهمترین راه های پیشگیری، سالم سازی و حذف بیماری های عفونی و مشترک بین انسان و حیوانات می باشد و فاز دوم که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و در محل کشتارگاه دام صالح آباد همدان در حال انجام است، تمام آلایش دامی نظیر کله و پاچه، دل، جگر، قلوه، سیرابی و شیردان، مغز و زبان گوسفند و گاو بسته بندی و با درج تاریخ تولید و انقضاء، تحت نظارت مسئول فنی بهداشتی و با اخذ پروانه بهداشتی از اداره دامپزشکی، روانه مراکز عرضه آلایش دامی و قصابی های مجاز می شود.

دکتر رسولی تصریح کرد: با انجام این کار، تغییر مصرف خانوار به سوی مواد پروتئینی بسته بندی با هدف تامین امنیت غذایی به عنوان یکی از دغدغه های جدی مصرف کنندگان این فرآورده ها تحقق یافته است.

وی از مردم شریف شهرستان های  همدان، بهار ، مریانج و اسدآباد خواست در اجرای این طرح با اداره دامپزشکی همکاری لازم را انجام دهند و از خرید آلایش خوراکی دامی بدون بسته بندی، تاریخ تولید و انقضاء خودداری کنند.

دکتر رسولی در پایان افزود:  عرضه الایش دامی فله در مراکز عرضه مواد خام دامی شهرستان های  همدان، بهار ، مریانج و اسدآباد ممنوع بوده و کنترل و نظارت بهداشتی توسط بازرسین این اداره در قالب اکیپ های سیار صبح و بعدازظهر و گشت مشترک بازرسی برنامه ریزی شده است.

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : همدان , بهار , مریانج , اسدآباد , راه اندازی پیش سرد کشتارگاه های صنعتی همدان , اداره کل دامپزشکی استان همدان , دکتر محمود رضا رسولی , تولید و عرضه آلایش دامی به صورت بسته بندی برای اولین بار در کشور , تولید و عرضه آلایش دامی به صورت بسته بندی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد