کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

پاسخ وزارت جهاد کشاورزی به فضاسازی برخی رسانه ها ؛ با دروغ پردازی اعتماد مردم را از دست می دهید

وزارت جهاد کشاورزی، در واکنش به فضا سازی برخی رسانه ها برای تخریب عملکرد دولت ،اعلام کرد، اگر دروغ پردازی کنید اعتماد مردم را از دست می دهید.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری ایرنا ، روابط عمومی این وزارتخانه روز یکشنبه در پاسخ به خبرگزاری نسیم آنلاین در خصوص طرح شائبه عدم خودکفایی ایران در تولید گندم در سال 1395تاکید کرد، یا خبر ندارید و یا دروغ پردازی می کنید که هر دو وجه برای یک رسانه اشکال دارد .

اگر خبر ندارید که خبرگزاری نیستید و اگر دروغ می‌گویید که اعتماد مردم را از دست می‌دهید، اگر هم مصلحت اندیشی می‌کنید و به بهانه انتخابات خود را به بیراهه می‌زنید که اعتبارتان زیر سوال می‌رود.

در گزارش وزارت کشاورزی آمده است :واردات گندم ممنوع است اما برای هر تازه کاری معلوم است که قبل از این تاریخ عده‌ای ثبت سفارش کرده‌اند، عده‌ای خرید کرده‌اند، عده‌ای محموله در راه دارند که نمی‌توان جلو آن را گرفت.

در تاریخ سوم بهمن ماه 1394 اعلام شده که حدود یک میلیون تن گندم ثبت سفارش های گذشته در سال 95 وارد کشور شده است اما جهت اطلاع خبرگزاری (که به طور حتم خبر دارد) در سال 95 بیش از 11.5 میلیون تن گندم کشاورزان خریداری شده و در ابتدای سال 96 کشور دارای بیش از 9 میلیون تن ذخیره گندم (یعنی مصرف 14 ماه کشور) است.

در حالی که در سال 90 و 91 مستند به مصاحبه وزیر وقت دولت، در بعضی مقاطع کشور فقط دارای سه روز ذخیره گندم بوده اگر شک دارید( که ندارید) می‌توانید تک تک انبارهای کشور را بازدید کنند.

این گزارش ادامه می دهد: در ضمن اگر در دولت قبل نتوانسته اند خودکفایی را حفظ کنند باید از آنها سوال شود. 

بنابر این گزارش ، این درحالیست که به تازگی این پایگاه خبری اخباری مبنی بر غیرواقعی بودن مجموع آمار بخش کشاورزی در دولت یازدهم را مدعی شده بود. 

خبرنگار: هما همت خواه

 


دسته بندی:
برچسب ها : وزارت جهاد کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد