کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 28 فروردین 1403
کشاورزی روز

توسعه همکاری های ایران و آلمان در تجارت محصولات باغی و تامین بذرهای هیبرید

ایران و آلمان همکاری های خود را در زمینه تجارت محصولات باغی،تامین بذرهای اصلاح شده و هیبرید و دستیابی به بازارهای جدید گسترش می دهند. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،در نشست معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و تنی از چند مسئولان این وزارت با مدیران بخش خصوصی آلمان که امروز در تهران برگزار شد،بر توسعه همکاری ها و ورود ایران به بازارهای اروپایی و ارتقای فرآوری محصولات باغی به ویژه گیاهان دارویی تاکید شد.

در این دیدار،مهندس محمدعلی طهماسبی گفت:ما مایلیم صادرات میوه،زعفران و خشکبار سالم و ارگانیک ایران از طریق بخش خصوصی آلمان به بازارهای اروپایی معرفی و صادر شود.

وی در عین حال بر تولید و تامین بذر هیبرید سبزیجات،صیفی جات،گل و گیاهان زینتی و تولید نهال و ارقام جدید با همکاری بخش خصوصی آلمان تاکید کرد و اظهار داشت:ما به بذر هیبرید سبزیجات نیاز داریم و علاقه مندیم فناوری تولید این بذور به ایران منتقل شود.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: دو کشور می توانند در زمینه فرآوری میوه و قارچ فعالیت های خود را گسترش دهند.

در این نشست، دکتر شاهرخ شجری مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی نیز با مرور روابط تجاری ایران و آلمان در بخش کشاورزی،متوسط صادرات محصولات کشاورزی به آلمان در پنج سال گذشته را 230 میلیون دلار اعلام کرد و خواستار توسعه صادرات محصولات کشاورزی ایران به آلمان متناسب با ظرفیت های کشورمان شد.

همچنین در این نشست،مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی نیز خواستار تولید و تامین بذر اصلاح شده گیاهان دارویی و صادرات این محصولات به بازارهای جهانی از طریق آلمان شد.

دکتر پیمان یوسفی آذر در زمینه توسعه مکانیزاسیون در بخش گیاهان دارویی در زمینه های کاشت،داشت و برداشت و همچنین فرآوری و خشک کن ها با طرف آلمانی اعلام آمادگی کرد.

وی اذعانداشت:ایران دارای تنوع بالایی از گیاهان دارویی با کیفیت است و در تلاش هستیم صادرات این محصولات به طور سیستمی افزایش یابد.

در این نشست،مدیران دو شرکت آلمانی نیز در زمینه توسعه همکاری ها در حوزه تجارت محصولات کشاورزی و تامین ماشین آلات محصولات باغی اعلام آمادگی کردند.

طرف های آلمانی با بیان این که ایران توانمندی های زیادی در بخش کشاورزی دارد،بر لزوم گسترش همکاری ها با بخش کشاورزی ایران تاکید کردند.

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : توسعه همکاری های ایران و آلمان , ایران و آلمان , محصولات کشاورزی , گیاهان دارویی , تجارت محصولات باغی و تامین بذرهای هیبرید , تجارت محصولات باغی , تامین بذرهای هیبرید ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد