صفحه اصلی   خبر   همایش ها   جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup 2017 – ISC 2017)
جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup 2017 – ISC 2017)

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز دوشنبه 03 مهر 1402
کشاورزی روز

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup 2017 – ISC 2017)

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup 2017 – ISC 2017)، به اهتمام مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند آب، برق و انرژی پژوهشگاه نیرو و در راستای جریان سازی و ایجاد بستری برای پرورش و ارائه ایده ها و دستاوردهای فنی و پژوهشی دانشجویان، اساتید، دانش‏ آموختگان دانشگاه ‏ها، کارآفرینان و صاحبان ایده‏ های کسب و کار در زمینه شبکه هوشمند، محصولات و خدمات هوشمند، شهر و ساختمان هوشمند راه اندازی شده است.

از طرفی به دلیل تقارن با برگزاری نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند ایران (Iran Smart Expo 2017 – ISE 2017)، امکان ارتباط نزدیکتر با صنعت و آشنایی با کسب و کارهای فعال در زمینه هوشمندسازی و نیازهای صنعت نیز فراهم خواهد بود. در این جشنواره، شرکت کنندگان با مفاهیم و اصول کسب و کار آشنا می‏ شوند و در محیطی رقابتی نسبت به آماده سازی و ارائه طرح خود اقدام خواهند نمود. طرح‌های برتر علاوه بر تقدیر و کسب جوایز نقدی، از اولویت جهت بررسی امکان جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا، ارائه خدمات پشتیبانی و تجاری سازی محصول، مشاوره و آماده ‏سازی جذب سرمایه‏ گذاران و... برخوردار خواهند شد.

این جشنواره شامل دو رویداد اصلی می باشد. چنانچه شما به حوزه هوشمندسازی علاقه دارید، یا در این حوزه ایده دارید، می توانید در رویداد اسمارتاپ پراپ (پیشران استارتاپ هوشمند)Smartup Prop شرکت کنید، و در صورتی که در حوزه هوشمندسازی ثبت اختراع دارید، یا محصول اولیه ارائه داده اید، میتوانید در مسابقه طرح های کسب و کار در حوزه محصولات و خدمات هوشمند Smart BP شرکت کنید. در ادامه به معرفی این دو رویداد می پردازیم.

پیشران کسب و کار نوپا در حوزه محصولات و خدمات هوشمند (پیشران استارتاپ هوشمند Smart Startup Propulsion) موسوم به اسمارتاپ پراپ (Smartup Prop)، رویدادی ا‌ست یک هفته ای که با هدف تسهیل پرورش ایده های خلاق مخاطبان در زمینه‌های هوشمندسازی صنعت آب، برق، انرژی، شهر هوشمند، و ساختمان هوشمند، آموزش‌های ضروری را برای تبدیل ایده به یک طرح کسب و کار نوپا (استارتاپ) فراهم می‌کند. در طول رویداد امکان تیم سازی و یا عضویت در تیم‌های موجود نیز فراهم خواهد شد.

اولین رویداد اسمارتاپ پراپ به عنوان بخشی از جشنواره محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup)، تیر ۱۳۹۶ و همزمان با نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Expo – ISE 2017) برگزار می شود. این همزمانی با هدف گسترش ارتباط با صنعت و آشنایی بیشتر مخاطبان با کسب و کارهای فعال در زمینه محصولات و خدمات هوشمند صورت می گیرد.

تاریخ های مهم این رویداد به شرح زیر است.

شروع ثبت ‌نام از تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۶ آغاز شده و تا تاریخ ۵ تیر ادامه دارد.
شروع رویداد در تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۶
و مراسم اختتامیه، ارائه ها و داوری ها در ۲۳ تیر انجام می شود.

فرآیند کلی رویداد شامل موارد زیر می شود:
شرکت در کارگاه های توانمندسازی شامل کارگاه مدل کسب و کار، کارگاه هوشمندسازی مصرف آب، برق و انرژی، فناوری‌ها و خدمات شهر و ساختمان هوشمند، تحقیقات بازار و نمونه سازی اولیه، و کارگاه ارائه ایده مؤثر در طی ۵ روز از تاریخ ۱۷ الی ۲۱ تیر ۱۳۹۶ انجام می گیرد. پس از اتمام هر کارگاه‌ُ توانمندسازی در روز، گرهمایی کوتاهی شکل می گیرد که در آن هر فرد به مدت ۹۰ ثانیه فرصت دارد که به معرفی خود (توانایی‌ها و ایده‌ها) بپردازد. این امر در راستای آشنایی بیشتر شرکت کنندگان با هم و تسهیل فرآیند تشکیل تیم صورت می گیرد.

معرفی تیم و شروع کار تیمی در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ آغاز شده و تا ۲۳ تیر ادامه می یابد. در طی فرآیند کار تیمی، ایده پردازی برای حل مسائل اساسی صنعت در زمینه هوشمندسازی آب، برق، انرژی، شهر و ساختمان هوشمند، تثبیت ایده، بررسی بخش فنی و تحقیقات بازار، تهیه مدل کسب و کار، تهیه برنامه مالی و زمانی و آماده سازی فایل ارائه انجام می گیرد. پس از تحویل فایل ارائه به بخش پذیرش، ارایه و داوری ها در ۲۳ تیر ۱۳۹۶ انجام می شود. در ادامه نیز قرعه کشی زمان ارائه ها، داوری ارائه ها، جمع بندی نتایج داوری ها و اعلام نتایج و اهدای یادبود برگزار می گردد.

در دو روز آخر رویداد، منتور (راهنما) هایی جهت ارائه مشاوره در کنار تیم ها حضور خواهند داشت. همچنین جوایز در نظر گرفته شده برای تیم های برتر به ترتیب مبلغ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال برای تیم اول، ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال برای تیم دوم،  و ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال برای تیم سوم می باشد.

شایان ذکر است که در صورت تایید داوران، به تیم‌ های برگزیده فرصت دو ماهه ای جهت تکمیل ایده و طرح کسب و کار خود داده می شود. پس از آن طرح آنها با اولویت جهت جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

و اما مسابقه طرح‌های کسب و کار در حوزه محصولات و خدمات هوشمند (Smart Business Plan) موسوم به Smart BP، توسط مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند آب، برق و انرژی پژوهشگاه نیرو و به عنوان بخشی از جشنواره محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Cup – ISC 2017)، خرداد تا مرداد ۱۳۹۶ برگزار می شود. افتتاحیه مسابقه، همزمان با نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Expo – ISE 2017) خواهد بود. 

مخاطبان این رویداد کلیه علاقه مندان و فعالان در زمینه محورهای جشنواره و همچنین افرادی که ایده‌های آنها تبدیل به محصول اولیه شده ولی هنوز تجاری نشده (شامل اختراعات)، می باشند. جوایز این مسابقه به ترتیب مبالغ ۵۰ میلیون ریال، ۳۰ میلیون ریال، و ۲۰ میلیون ریال برای تیم های اول تا سوم می باشد.

مهلت ارسال معرفی اولیه طرح (مرحله اول) تاریخ ۲۰ تیر ۹۶،
اعلام برگزیدگان مرحله اول ۵ مرداد،
مصاحبه حضوری با راه‌یافتگان به مرحله نیمه نهایی و دریافت مدارک تکمیلی ۹ الی ۱۵ مرداد،
اعلام راه یافتگان به مرحله نهایی ۱۷ مرداد
و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارائه مشاوره به راه یافتگان مرحله نهایی در روزهای  ۲۱ الی ۲۴ مرداد انجام می گیرد.
همچنین ارسال طرح‌های نهایی کسب و کار ۲۸ مرداد،
اختتامیه و اعلام برندگان نهایی در تاریخ ۳۱ مرداد انجام می شود.

مزایای دیگر برگزیدگان مسابقه عبارت است از اولویت جهت بررسی امکان جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا، ارائه خدمات پشتیبانی و تجاری سازی محصول، مشاوره و آماده ‏سازی جذب سرمایه‏ گذاران خطرپذیر و…
برای اطلاع از جزئیات بیشتر و نحوه ثبت نام در رویدادهای مذکور می توانید به وبسایت جشنواره به نشانی www.iransmartcup.ir مراجعه فرمائید. 

دسته بندی: خبر,همایش ها,
برچسب ها : جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند , Iran Smart Cup 2017 – ISC 2017 ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

اين نظر توسط سعيدی در تاريخ 1396/03/31 و 21:47 دقيقه ارسال شده است.
سلام وبتون خيلی جالب بود خوشحال میشوم به ما هم سری بزنيد
کد نمايش نظرات

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد