کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

بررسی راه‌های گسترش همکاری‌های کشاورزی ایران و مولداوی

در دیدار وزیر جهاد کشاورزی ایران با رئیس جمهور مولداوی،درباره مهم ترین زمینه های همکاری بین دو کشور به ویژه در حوزه کشاورزی بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، «محمود حجتی» در دیدار با «ایگور دودون» که صبح شنبه در محل هتل آزادی تهران انجام شد، سطح روابط سیاسی دو کشور را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: لازم است در زمینه اقتصادی نیز همکاری های دو کشور گسترش یابد. 

وی تصریح کرد: امضای تفاهم نامه های قرنطینه گیاهی و دامی بین ایران و مولداوی می تواند زمینه توسعه مبادلات کالا را بین دو کشور تسریع بخشد.

وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم تبادل کارشناس و انتقال تجارب کشاورزی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: ترانزیت کالا نیز از دیگر زمینه های مناسب همکاری بین دو کشور خواهد بود.

در این دیدار، رئیس جمهور مولداوی نیز کشاورزی را یکی از موضوعات مهم همکاری بین دو کشور عنوان کرد و گفت: ایران توانمندی های خوبی در تولید و صادرات محصولات کشاورزی دارد و ما آمادگی برای همکاری در این زمینه ها را داریم.

وی افزود: تشکیل کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور می تواند ظرفیت ها و زمینه های همکاری ایران و مولداوی را گسترش دهد.

دسته بندی:
برچسب ها : محمود حجتی , ایگور دودون , تبادل کارشناس و انتقال تجارب کشاورزی , همکاری‌های کشاورزی ایران و مولداوی , همکاری‌های کشاورزی , ایران و مولداوی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد