کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری 7 اردیبهشت 95 در شیراز

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری هفتم اردیبهشت با حضور نمایندگان 82 شرکت خارجی و 152 شرکت داخلی در شیراز گشایش می یابد که مشارکت این تعداد از شرکت های خارجی در تاریخ برگزاری این نمایشگاه بی سابقه است و نشان می دهد که برجام، این نمایشگاه را امسال به شکل واقعی و عملی، بین المللی کرده است.
محمد مهدی قاسمی سه شنبه در نشستی خبری افزود: در این نمایشگاه که تا دهم اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس برگزار می شود، 82 شرکت خارجی حضور می یابند که کشور آلمان با مشارکت 35 شرکت بیشترین شرکت کننده را در این نمایشگاه به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: از هر یک از کشورهای فرانسه و ترکیه 16 شرکت، دو شرکت از کشور چین و 13 شرکت نیز از کشورهای اسپانیا و هلند در این نمایشگاه شرکت می کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: حضور 82 شرکت خارجی که 80 شرکت آن اروپایی هستند، نشان دهنده اثربخش بودن تعامل ایران با کشورهای اروپایی و موفقیت آمیز بودن برجام است.
وی با بیان این که مقامات ارشد وزارتخانه های کشاورزی ایران و برخی کشورهای شرکت کننده در این نمایشگاه حضور می یابند، اظهار کرد: ارتقای دانش فنی و ورود فناوری کشاورزی به استان فارس و کشور و تلاش برای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی از هدف های برگزاری این نمایشگاه است.
قاسمی گفت: از 152 شرکت ایرانی حاضر در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری در شیراز، 28 شرکت از شرکت های توانمند استان فارس هستند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که شمار شرکت های فارسی شرکت کننده در این استان را اندک توصیف کرد، گفت: با توجه به سطح بین المللی نمایشگاه، شرکت هایی می توانند در آن شرکت کنند که در این سطح باشند و البته شمار شرکت های معتبر استان در حوزه کشاورزی به طور قطع بیش از این رقم است اما در عمل، این تعداد شرکت برای حضور در نمایشگاه ابراز تمایل کرده اند.
مدیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری نیز در این نشست خبری گفت: این نمایشگاه با مشارکت انجمن کشاورزان کشور آلمان موسوم به DLG برگزار می شود که دو نشست تخصصی جانبی این نمایشگاه را با حضور استادان دانشگاه و متخصصان آلمانی روزهای هشتم و نهم اردیبهشت در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس برپا می کند.
محمد رحیم افسری افزود: این نشست های تخصصی با موضوع مکانیزاسیون بخش کشاورزی، کاهش مصرف آب در تولید محصولات کشاورزی، مسائل آب و آبیاری، کشت گلخانه ای و ... برگزار می شود.
مدیرعامل شرکت نگاه سبز نمایشگاهی فارس اظهار کرد: هیاتی 50 نفره از وزارت کشاورزی و تغذیه کشور آلمان و شماری از سفرای کشورهای شرکت کننده، از این نمایشگاه بازدید می کنند.
وی اظهار کرد: نگاه ما به این نمایشگاه تنها نمایشگاهی برای فروش تجهیزات و اقلام کشاورزی نیست، بلکه این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تعامل شرکت های ایرانی و خارجی در زمینه ورود فناوری های جدید به بخش کشاورزی تلقی می شود.
مدیر اجرایی دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری گفت: سرویس های حمل و نقل برای انتقال کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی از شهرستان های مختلف استان فارس به محل برگزاری این نمایشگاه تدارک دیده شده است.
نماینده انجمن کشاورزان کشور آلمان موسوم به DLG نیز در این نشست خبری اظهار کرد: در سفر چند ماه گذشته وزیر کشاورزی و تغذیه آلمان به ایران و دیدار وی با همتای ایرانی خود، بر توسعه و ارتقای دانش بخش کشاورزی، ماشین های کشاورزی، دام و طیور، جنگل بانی و پرورش آبزیان تاکید شد.
حسین قاسمی افزود: انجمن کشاورزان آلمان به عنوان شرکتی خصوصی و با دامنه فعالیت بین المللی زمینه ساز این سفر بود و به دنبال طرح ریزی همکاری های مشترک با ایران در بخش کشاورزی است.
وی اظهار کرد: این شرکت قراردادی با طرف ایرانی به امضا رسانده است که در چهار سال آینده، نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری به میزبانی شیراز را برگزار خواهد کرد.
نماینده انجمن کشاورزان کشور آلمان گفت: در دوازدهمین دوره این نمایشگاه بین المللی که روزهای آینده گشایش می یابد، 20 استاد دانشگاه های آلمان که در زمینه ماشین آلات، سم، کود، مدیریت منابع آب و کشت گلخانه ای تخصص دارند در شیراز حضور می یابند و با بهره گیری از مترجم، امکان راهنمایی و ارائه مشاوره رایگان آنها به کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی ایران در این نمایشگاه فراهم است.

منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی , نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری , شیراز ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد