کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

شکارچی متخلف به نوشتن قانون محیط زیست محکوم شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از صدور رأی جالب و دور از ذهن دادگاه برای شکارچی متخلف خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، منصور درویشی اظهار کرد: در پی شکار غیرمجاز یک رأس بره قوچ وحشی از نوع حمایت شده در پناهگاه حیات وحش یک نفر متخلف توسط یگان اجرایی این اداره دستگیر و برای سیر مراحل قانونی برای آن پرونده قضایی تشکیل شد. همراه این متخلف یک قبضه اسلحه شکاری نیز کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: دادگاه ضمن بررسی پرونده و با توجه به اقرار صریح و منطبق به واقع متهم ارتکاب بزه از ناحیه وی را محرز دانست. براساس رأی دادگاه، مجرم بابت شکار غیرمجاز یک رأس قوچ وحشی از نوع حمایت شده در پناهگاه حیات وحش به پرداخت 18 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد. همچنین برای حمل غیرمجاز یک قبضه سلاح و مهمات آن ضمن ضبط سلاح و مهمات به نفع دولت به پرداخت 20 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

درویشی خاطرنشان کرد: به عنوان مجازات تکمیلی، مجرم جهت پی بردن به مقررات و اهمیت جایگاه محیط زیست، محکوم به یک بار نوشتن از روی قانون شکار و صید اصلاحی 1375 و آیین‌نامه اجرای آن قانون و خلاصه‌نویسی ترجمه فارسی کتاب توحید مفضل مرحوم علامه مجلسی و ارائه آن به قاضی اجرای احکام کیفری کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا یادآور شد: متن قانون باید با دست‌خط خود و خودکار آبی و خلاصه کتاب نیز حداقل در 25 برگ A4 با خط متوسط توسط خود محکوم علیه نوشته شود.

 

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : اداره حفاظت محیط زیست ازنا , قانون شکار و صید اصلاحی 1375 , شکار غیرمجاز یک رأس قوچ وحشی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد