کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

حمایت سازمان نظام مهندسی کشاورزی از برنامه های پیشنهادی حجتی

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه ای حمایت خود را از برنامه های پیشنهادی «محمود حجتی» به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی اعلام کرد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایرنا ، در بیانیه این سازمان آمده است: در برنامه پیشنهادی محمود حجتی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تهیه شده است 26 پروژه مهم از جمله: توسعه گلخانه ها، آبخیزداری، بیابان زدایی، توسعه باغ در اراضی شیبدار، سامانه های نوین آبیاری، انتقال و ترویج فراگیر دانش نوین به بهره برداران و طرح مکانیزاسیون که متضمن خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور خواهد بود، در دستور کار قرار گرفته است.

این بیانیه در ادامه می افزاید: رویکرد تعاملی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با سازمان های مردم نهاد که در دولت یازدهم نیز بسیار تاثیرگذار بود، به یقین با مبانی ارائه شده در برنامه پیشنهادی دولت دوازدهم به مراتب بیشتر و بیشتر خواهد شد. 

از سوی دیگر، بهره گیری از توان تخصصی شرکت های دانش بنیان و همچنین شرکت های خدمات فنی- مهندسی در اجرای برنامه مورد توجه جدی قرارگرفته است که این رویکرد موجب دلگرمی هرچه بیشتر بخش غیردولتی و بهره برداران و تشکل ها و سازمان های تاثیرگذار نظیر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را که از توان علمی، فنی و تخصصی 220 هزار عضو حقیقی و 9000 عضو حقوقی در قالب شرکت های فنی- مهندسی برخوردار است، در پی خواهد داشت. 

این بیانیه در پایان می افزاید: انتظار داریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رای قاطع خود به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی زمینه بهره مندی از توان مدیریتی وی را فراهم کنند تا گام دیگری برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و فراهم شدن زمینه خودکفایی در تولید محصولات راهبردی و تامین امنیت غذایی کشور برداشته شود.

فردا (سه شنبه) رییس جمهوری با حضور در مجلس شورای اسلامی از برنامه های دولت دوازدهم دفاع می کند.

سپس بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آغاز می شود و گزینه های پیشنهادی برای هر وزارتخانه (بر اساس حروف الفبای وزارتخانه ها) از برنامه های خود دفاع می کنند.

 تنظیم: فرزانه سلامت بخش

دسته بندی:
برچسب ها : محمود حجتی , برنامه پیشنهادی محمود حجتی , سازمان نظام مهندسی کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد