کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

درج ميزان استفاده از خمير مرغ در فراورده‌های گوشتی

رئيس سازمان دامپزشکي كشور بر درج ميزان استفاده از خمير مرغ در فراورده‌هاي گوشتي تاكيد كرد و افزود: مصرف خمير مرغ هيچ منعي براي استفاده در فرآورده‌هاي گوشتي ندارد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری آريا، مهدي خلج با اشاره به استفاده از خمير مرغ  در دنيا تاکيد کرد: خميرمرغ به معناي واقعي در کشورهاي توسعه يافته مورد استفاده قرار مي گيرد، در کشور ما نيز طبق اصولي که سازمان دامپزشکي کشور دارد يا از مرغ پايان دوره کشتار شده در مراکز کشتارگاه هاي صنعتي و يا گوشت باقي مانده روي اسکلت ها در کارگاه هاي تحت نظارت سازمان نظام غذا و دارو توليد مي شود. 

رئيس سازمان دامپزشکي كشور افزود: مصرف خمير مرغ هيچ منعي براي استفاده در فرآورده‌هاي گوشتي ندارد اما بايد بر روي فرآورده نهايي، استفاده از خمير مرغ و ميزان استفاده از آن درج شود.

وي افزود: عسل، گوشت مرغ، آبزيان و شير تحت پايش ما قرار دارد اين پايش به معناي ورود و اصلاح است.

خلج بيان كرد: در خصوص قزل آلا مصرف آلاشيت گرين را به عنوان ماده اي که هميشه استفاده مي شد متوقف کرديم و در حال حاضر محصولي که به بازار عرضه مي شود را آزمايش و در صورت وجود اين ماده محصول را معدوم مي کنيم.

خلج اظهار کرد: طبق دستور العملي که در آينده نزديك به کشتارگاه ها و مراکز پرورش ارسال خواهد شد اگر ميزاني از داروهاي غير مجاز در اين محصولات وجود داشته باشد اجازه کار از واحدهاي توليدي متخلف سلب مي شود. 

وي در خصوص واکسيناسيون تب برفکي و دليل انجام نشدن فاز بهاره اين بيماري بومي در برخي دام‌ها اظهار کرد: روند بيماري تب برفکي تا به حال تغييري نکرده و بيماري تحت کنترل است. 

رئيس سازمان دامپزشکي کشور گفت: به دليل اينکه شرکت هاي توليد کننده واکسن تب برفکي موفق به برطرف کردن نياز کل کشور نشدند ما مجبور به واردات اين نوع واکسن براي درمان دام ها شديم.

وي افزود: قرار بود واکسن‌هاي مورد نياز تب برفکي از منابع توليد داخلي مانند مؤسسه واکسن و سرم سازي رازي و شرکت روناک در استان کردستان تأمين شود که اين پيش‌بيني‌ها محقق نشد و با کمبود واکسن تب برفکي در فاز بهاره مواجه شديم. 

رئيس سازمان دامپزشکي کشور به مردم اطمينان خاطر داد که بيماري تب برفکي کاملاً تحت کنترل است و افزود: نبايد فراموش کرد که سازمان دامپزشکي براي تهيه واکسن‌هايي ازجمله تب برفکي با کمبود منابع مالي مواجه است و مجلس نيز 100 ميليارد تومان اعتبار در قالب مواد 10 و 12 مديريت بحران تصويب کرده است که به دولت ابلاغ شده است. اگر اين رقم زودتر به سازمان دامپزشکي برسد، کمبودهاي واکسن مورد نياز تب برفکي را از منابع داخلي و خارجي تأمين خواهيم کرد.

دسته بندی:
برچسب ها : خمير مرغ در فراورده‌های گوشتی , خمير مرغ , فراورده‌های گوشتی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد