صفحه اصلی   خبر   شیلات   رتبه نخست مازندران در حوزه آبزی پروری
رتبه نخست مازندران در حوزه آبزی پروری

کشاورزی روز

( کشاورزی - محیط زیست - دامپروری - شیلات )
امروز یکشنبه 09 مهر 1402
کشاورزی روز

رتبه نخست مازندران در حوزه آبزی پروری

معاون توسعه آبزي پروري و بازسازي ذخاير شيلات ايران: مازندران با توليد بيش از 75 هزار تن در حوزه آبزي پروري رتبه نخست را داراست.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاري آريا ، معاون توسعه آبزي پروري و بازسازي ذخاير شيلات ايران در حاشيۀ نشست آشنايي با روش هاي بازسازي و حفاظت از ذخاير ژنتيکي آبزيان کشور در شيلات مازندران گفت: 5 گونه ماهي خاوياري و 7 گونه نيز از ماهيان استخواني در درياي خزر رهاسازي شدند.

حسينعلي عبدالحي با بيان اينکه پارسال بيش از 350 ميليون قطعه ماهي و امسال نيز تا کنون، 300 ميليون قطعه ماهي در درياي خزر رهاسازي شده است افزود: با توجه به ممنوع بودن صيد ماهيان خاوياري و مهم بودن تامين بچه ماهي خاوياري براي بخش خصوصي در حال حاضر بيش از 300 هزار فيل ماهي از يک تا 100کيلو گرم در مزارع پرورش ماهي خاوياري در مازندران وجود داشته که از اين ميزان پارسال 3 تن خاويار پرورشي استحصال و بيش از يک و نيم تن آن صادر و بقيه در داخل کشور مصرف شده است. 

معاون توسعه آبزي پروري و بازسازي ذخاير شيلات ايران با اشاره به افزايش تعداد مزارع پرورش ماهيان خاوياري به بيش از 80 مرکز در کشور گفت: مازندران در حوزه آبزي پروري با بيش از 75 هزار تن، رتبه نخست را در کشور از آن خود کرده است.

دسته بندی: خبر,شیلات,
برچسب ها : آبزی پروری , مازندران , حسينعلی عبدالحی , افزايش تعداد مزارع پرورش ماهيان خاوياری ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد