کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

۶ اولویت‌ ترویجی حوزه شیلات و آبزیان تصویب شد

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی معاونت ترویج وزارت جهاد کشاورزی از بررسی و تعیین اولویت‌های فعالیت‌های ترویجی در حوزه شیلات و آبزیان خبر داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ،مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی معاونت ترویج وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نشست مدیران سازمان شیلات ایران، مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی، معاونت ترویج و رؤسای مراکز و پژوهشکده‌های تحقیقاتی علوم شیلاتی و معاونان هماهنگی ترویج ۱۱ استان کشور گفت: در این نشست از میان موضوع‌های تحقیقاتی و یافته‌های علمی مطرح‌شده که قابل انتقال به بهره‌برداران باشد، شش موضوع و محور ماهیان سردآبی، ماهیان گرم‌آبی، میگو، طرح پرورش ماهی در قفس، صید و صیادی، فرآوری و ترویج فرهنگ مصرف ماهی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

بهمن امیری‌لاریجانی افزود: در هر یک از این محورها و موضوع‌ها، چند پروژه تعریف و تعیین شد که در مجموع شامل ۲۷ پروژه می‌شود و در قالب برنامه‌هایی که قابل انتقال یافته است، در نهایت به بهره‌برداران در حوزه شیلات و آبزیان منتقل می‌شود.

وی با اشاره به موضوع‌هایی که در نشست مشترک مدیران معاونت ترویج و مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی طرح شد، تأکید کرد: در این نشست نخست دکتر خاوازی معاون ترویج به حاضران خیرمقدم گفت، سپس بنده سیاست‌ها و برنامه‌های ترویج در حوزه شیلات و آبزیان را ارائه دادم. آنگاه دکتر پورکاظمی، رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی و عبدالحی معاون توسعه آبزی‌پروری و آخوندی از معاونت صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه فعالیت خودشان را اعلام کردند. رؤسای مراکز و پژوهشکده‌های تحقیقاتی علوم شیلاتی ۱۱ استان کشور نیز که در حوزه شیلات و آبزیان فعالیت دارند، طرح‌ها و پروژه‌های استان را ارائه دادند که در نهایت در شش محور و موضوع جمع‌بندی شد.

مدیر گروه ترویج دانش و فناوری کشاورزی در پایان یادآور شد: این شش محور بر اساس اعتبارات و اولویت‌های موضوعی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و طی روزهای آینده برای اجرا به استان‌ها ابلاغ خواهد شد تا یافته‌های تحقیقاتی از سوی محققان و مروجان به بهره‌برداران در عرصه‌های تولید انتقال یابد.

دسته بندی:
برچسب ها : شیلات و آبزیان , بررسی و تعیین اولویت‌های فعالیت‌های ترویجی در حوزه شیلات و آبزیان , اولویت‌های فعالیت‌های ترویجی در حوزه شیلات و آبزیان , سیاست‌ها و برنامه‌های ترویج در حوزه شیلات و آبزیان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد