کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

عدم مصرف کود غير استاندارد در کشور

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزي بيان كرد:  هيچگونه کود غيراستانداردي در کشور مصرف نمي شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری آريا، عباس کشاورز، اظهار داشت: از 2 سال گذشته تمام کودهاي مصرفي كشور کد 16 رقمي دريافت كرده و مي توان از طريق آن کد خانواده و محتواي کود را شناسايي کرد.

وي با اشاره به مصرف 3 ميليون و 400 هزار تن انواع کود در کشور، گفت: از اين ميزان 2 ميليون و 100 هزار تن انواع کودهاي شيميايي، حدود 900-850 هزار تن انواع کودهاي آلي و مابقي آن که حدود 160 هزار تن است، انواع کودهاي ميکرو مثل کود آهن، کود روي و انواع کودهاي مايع و مکمل مثل کلسيم است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزي با بيان اينکه حدود 60 هزار کود زيستي در کشاورزي مصرف مي شود، بيان داشت: اين ميزان مصرف کود خوب است ولي بايستي افزايش يابد.

وي گفت: واردات کودهاي ازته نداريم، اين در حالي است که حدود 60-55 درصد کودهاي مصرفي را کودهاي ازته تشکيل مي دهند و از مابقي کودها هم حدود 65 درصد توليد داخلي است.

کشاورز افزود: با سرمايه گذاري انجام شده توسط بخش خصوصي تا 2 سال آينده از واردات کود بي نياز مي شويم و در برنامه ششم پيش بيني مي کنيم که به جز کودهاي ميکرو و کودهاي خاص انواع کودهاي اصلي مثل کودهاي ازته، پتاس، فسفر و... در داخل کشور تامين خواهد شد.

دسته بندی:
برچسب ها : عدم مصرف کود غير استاندارد , کود غير استاندارد , کود ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد