کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

طرح اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی برای رفع ابهام به کمیسیون ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع طرح دو فوریتی اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی به کمیسیون اجتماعی جهت رفع ابهام موافقت کردند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری آنا، نمایندگان در جلسه علنی مجلس در جریان بررسی جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی با 139 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع این طرح به کمیسیون اجتماعی جهت بررسی بیشتر برای رفع ابهام موافقت کردند.

لاریجانی در توضیح ابهامات موجود در این طرح گفت: در قانون قبلی آمده بود دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف 3 سال با رعایت حکم بند ج ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/86 تعداد 10 هزار ناظر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر و عضو سازمان نظام مهندسی کشور و منابع طبیعی را که از سال زراعی 82 تا زمان تصویب این قانون حداقل 2 سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه منابع طبیعی و تولید کشور داشته باشند در مدیریت استان با معرفی سازمان نظام مهندسی یا شرکت های مربوطه استخدام شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پس این قانون تا سال 82 بوده و دو سال هم باید سابقه وجود داشته باشد لذا باید دید این موضوع تا پایان سال 96 لازم الاجرا باشد یا به تاریخ سال 86 که مورد تصویب قرار گرفت لذا ابهامی وجود دارد که باید برطرف شود . 

++++

تحلیل و طرح مشکلات فارغ التحصیلان کشاورزی 

ما هم امیدواریم این قانون اصلاح شود تا شاید برخی از متخصصان کشاورزی کشور بالاخره استخدام شوند و در شغل اصلی خود که دانش آن را دارند به کار گرفته شوند . 

اما آیا فقط باید استخدام تا قبل از سال 90 باشد ، آیا نباید فکری برای افرادی که بعد از سال 90 فارغ التحصیل شده اند کرد . 

طبق اعلام ایران آنلاین در تاریخ 96/3/8 ( http://www.ion.ir/News/222743.html ) نرخ بیکاری دانش‌آموختگان رشته‌های کشاورزی، جنگلداری و شیلات و محیط‌زیست  تا ٤٩‌ درصد می باشد .

چرا مسئولین فکری به حال این قشر نمی کنند . هر ساله به تعداد این فارغ التحصیلان اضافه می شود و سن آنها رو به افزایش است . برخی متاهل و برخی دیگر مجرد هستند . زندگی آنها باید به چه نحوی اداره شود ؟ 

با رفتن به کارخانه های تولیدی غیر مرتبط با دانش آنها ؟ کارگری فصلی ؟ مسافر کشی و ... 

از مسئولین محترم خواهشمندیم فکری به حال این دسته از فارغ التحصیلان نمایند .


دسته بندی:
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

اين نظر توسط نیکخواه در تاريخ 1396/07/26 و 13:11 دقيقه ارسال شده است.
خواهشمندیم در اصلاح قانون به فکر ما ناظرین بعد سال ۹۰ هم باشید که با داشتن ۶ سال سابقه نظارت و مدرک فوق لیسانس نادیده گرفته شده ایم. در حالیکه این ۶ سال تنها به امید کسب سابقه وارد طرح شدیم و با تحمل مشقت های زیاد دریافتی بسیار ناچیزی داشته ایم.
کد نمايش نظرات

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد