کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

هفت هکتار از جنگل های رودبارک شهرستان کلاردشت در آتش سوخت

 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران گفت: آتش سوزی صبح چهارشنبه که در جنگل های رودبارک شهرستان کلاردشت آغاز شده بود، غروب چهارشنبه پایان یافت و بررسی ها نشان می دهد که هفت هکتار از جنگل ها و مراتع در این حادثه در آتش سوخت.

سرهنگ یوسف علی ادیب افزود: حدود 100 نفر از کارکنان منابع طبیعی و ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و شرکت های مجری طرح های جنگل داری و همچنین نیروهای سپاه و نیروی انتظامی در اطفای این حریق که در منطقه ای سخت گذر بود، مشارکت کردند.

وی اضافه کرد: یک فروند بالگرد متعلق به سپاه پاسداران نیز در عملیات اطفای حریق به کسانی که در زمین مشغول مهار و خاموش کردن آتش بودند، یاری رساند.

ادیب علت این حریق را نامشخص ذکر کرد ولی اظهار داشت: به طور کلی اغلب آتش سوزی ها در جنگل های شمال ناشی از آتشی است که شکارچیان و دام داران و گردشگران روشن می کنند و سپس به طور کامل خاموش نمی شود.

وی ادامه داد: لازم است کسانی که به هر دلیل در داخل جنگل برای پخت و پز یا گرما آتش روشن می کنند از خاموش شدن آن مطمئن شوند زیرا به دلیل گرما و خشکی هفته های اخیر، احتمال شعله ور شدن دوباره حریق در جنگل بسیار زیاد است.

وی گفت: مردم می توانند هر نوع گزارش مربوط به آتش سوزی و تصرف اراضی ملی و همچنین قاچاق چوب در جنگل ها و مراتع را به صورت شبانه روزی با شماره رایگان 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی غرب مازندران برسانند. 

حوزه منابع طبیعی کلاردشت دارای 26 هزار هکتار جنگل و 24 هزار هکتار مرتع است. 

منبع : خبرگزاری ایرنا

دسته بندی:
برچسب ها : رودبارک شهرستان کلاردشت , ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی , جنگل های رودبارک شهرستان کلاردشت , شهرستان کلاردشت , کلاردشت , عملیات اطفای حریق , آتش سوزی , آتش سوزی ها در جنگل های شمال , منابع طبیعی کلاردشت ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد