کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

بر اثر سیل الموت به 2 واحد پرورش ماهی آسیب جدی وارد شد

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین از مناطق سیل زده الموت بازدید ودستور اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماریهای دامی را صادر کرد.

دکتر سید بهمن نقیبی در بازدید از مناطق سیل زده الموت به روستاهای دهک واوان که  2واحد پرورش ماهی در آن آسیب دیده بود مراجعت کرد وگفت:2واحد پرورش ماهی سردابی (قزل آلا) پیش از جاری شدن سیل  در حال فعالیت بود که متاسفانه پس از وقوع سیل به این 2 واحد آسیب جدی وارد وماهیهای موجود در آن نیز تلف شده اند.

دکتر نقیبی در این بازدید تاکید کرد اقدامات لازم برای دفن بهداشتی تلفات وضدعفونی محل برای پیشگیری از بروزآلوگیهای ثانویه در دست اقدام است وکارشناسان دامپزشکی استان در حال بررسی ابعاد دیگر حادثه ونحوه انجام عملیات پیشگیری از بروز بیماری های قابل انتقال بین انسان ودام می باشند.

گفتنی است اداره کل دامپزشکی استان قزوین از زمان اعلام گزارش وقوع سیل در منطقه الموت ، با تجهیز اکیپهای دامپزشکی در آماده باش کامل بوده و شماره تلفن چهار رقمی 1512 وسامانه پیامکی 50001512 بصورت 24 ساعته پاسخگوی هم استانیهای محترم خواهد بود.  

منبع : سایت سازمان دامپزشکی کشور

دسته بندی:
برچسب ها : دامپزشکی استان قزوین , مناطق سیل زده الموت , پیشگیری از شیوع بیماریهای دامی , پرورش ماهی , پرورش ماهی سردابی , قزل آلا , دامپزشکی , استان قزوین , وقوع سیل در منطقه الموت , الموت ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد