کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز یکشنبه 06 خرداد 1403
کشاورزی روز

نیروی انتظامی موظف به جلوگیری از خروج گندم از مرزها شد

محسن دارایی  در پاسخ به اینکه نگرانی‌هایی در استان‌های مرزی برای خروج گندم از مرزها وجود دارد، گفت: هفته گذشته که برای سرکشی به استان خوزستان سفر کردم، اظهار داشتند به نیروهای انتظامی برای جلوگیری از خروج گندم در استان‌های خوزستان و کرمانشاه دستور داده‌اند.

سخنگوی خرید تضمینی بانک سپه افزود: تلاش نیروهای انتظامی برای جلوگیری از خروج گندم از مرزها باعث افزایش میزان خرید تضمینی دولت خواهد شد.

به گزارش فارس گزارشاتی مبنی بر وجود دلالان عراقی در استان‌های کرمانشاه و خوزستان وجود دارد که گندم کشاورزان را با قیمت 500 تومان بالاتر از آنچه که دولت از خریداری می‌کند، خریداری می‌کنند.

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم نسبت به خرید به موقع گندم از کشاورزان مناطق مرزی کشور توسط دولت هشدار داده  و گفته است: با توجه به اختلاف قیمت گندم داخلی و بیرون از مرزها، گندم به خارج از کشور قاچاق شود،‌حداقل اختلاف قیمت هرکیلوگرم گندم داخل با دو کشور هم مرز ترکیه و عراق را حدود 500 تومان است.

ابویی گفته است لازم است از هم اکنون تدابیری اتخاذ شود که دولت، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی به موقع گندم‌ها را از مردم با ارائه امکانات و تسهیلات مناسب خریداری کنند و جمع آوری گندم از کشاورزان هر چه زودتر انجام شود.

منبع : خبرگزاری فارس

دسته بندی:
برچسب ها : تلاش نیروهای انتظامی برای جلوگیری از خروج گندم از , گندم , گندم دراستان‌های کرمانشاه و خوزستان , دلالان عراقی در استان‌های کرمانشاه و خوزستان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد