کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

وزیر کشاورزی ایتالیا به ایران سفر می‌کند

طبق اعلام سفارت کشورمان در رم، مائوریتزیو مارتینا، وزیر سیاست‌های کشاورزی ایتالیا در گفت‌وگو با خبرگزاری 'اجی' این کشور از آمادگی صنایع کشاورزی و غذایی ایتالیا برای سفر به ایران خبر داد و گفت: توافق‌نامه همکاری با ایران در بخش کشاورزی در نمایشگاه اکسپو میلان و قبل از امضای توافق هسته‌ای منعقد شد. ایتالیا قصد دارد با استفاده از فن‌آوری در بخش‌هایی که حرف اول را می‌زند، با ایران رابطه ایجاد کند.

او افزود: ما به‌دنبال سفر هیات اقتصادی که به ریاست کارلو کالندا، معاون وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا به ایران رفت و به منظور آغاز روابط جدید با این کشور، در ماه فوریه (بهمن-اسفند) یک ماموریت کشاورزی در ایران خواهیم داشت.

وزیر کشاورزی ایتالیا گفت: در نشستی که روزهای چهارم و پنجم ژوئن 2015 در نمایشگاه اکسپو میلان با حضور وزیرکشاورزی ایران برگزار شد، نخستین گام در توسعه یک طرح مشترک کشاورزی بود.

مارتینا تاکید کرد: همکاری ما (ایتالیا با ایران) قبل از امضای توافق هسته‌ای آغاز شد. فن‌آوری ایتالیا در بخش کشاورزی، باعث شد ما در این بخش حرف اول را جهان بزنیم و ایران نیز آماده است درباره الگوی تجارتی ایتالیا که پیشرفته‌ترین در قیاس با سایر کشورها محسوب می‌شود، گفت‌وگو کند.

وی نکات مهم و کلیدی صنایع کشاورزی ایتالیا را «پایداری»، «ابعاد شرکت‌ها» و «ادغام تنگاتنگ میان زنجیره تولیدی و مواد اولیه و صنایع فرآوری» عنوان کرد.

کارلو کالندا، معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا ماه نوامبر 2015 در راس یک هیات بزرگ اقتصادی به تهران سفر کرده بود.

او به تازگی در آستانه اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و برداشته شدن تحریم‌های ضد ایرانی اظهار کرد: ایران خبر خوش سال 2016 برای ایتالیاست.

وی افزود: در ماه‌های آتی دیدارهای دیگری میان مقام‌های ایتالیایی و ایرانی در تمام سطوح برگزار خواهد شد و می‌توانیم سطح صادرات به ایران را به سرعت به سه برابر میزان کنونی، یعنی به سه میلیارد دلار افزایش دهیم. می‌توانیم به فکر هفت میلیارد دلار مبادلات تا پایان سال 2017 نیز باشیم.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : ایران , ایتالیا , وزیر کشاورزی ایتالیا ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد