کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

امضای قرارداد تولید کمباین در ایران توسط موسسه جهاد سبز و شرکت کمباین سازی سمپو فنلاند تا 7 روز دیگر

وزیر جهاد کشاورزی با وزیر کشاورزی و محیط زیست فنلاند به منظور توسعه همکاری‌های کشاورزی دوشنبه این هفته در محل وزارت جهاد کشاورزی دیدار می‌کند.
به گزارش سرویس وبگردی کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاوری، در این دیدار، مهندس محمود حجتی و «کیمو تیلیکاینن» درباره موضوع‌هایی همچون جنگلداری، شیلات، ماشین‌آلات کشاورزی و صنایع غذایی گفت‌وگو خواهند کرد.
در حاشیه سفر پنج روزه وزیر کشاورزی و محیط زیست فنلاند به ایران که از امروز آغاز می‌شود، قرارداد همکاری مشترک برای تولید کمباین در ایران توسط موسسه جهاد سبز و شرکت کمباین سازی سمپو فنلاند امضا می شود.
بنابراین گزارش، با امضای این قرارداد، زمینه ساخت و تولید کمباین‌های متوسط و سنگین برای برداشت غلات، کلزا و ذرت در کشورمان، آماده می‌شود.
فنلاند از جمله کشورهای شمال اروپا است و جزو کشورهای هدف برای ایران به شمار می‌رود. سال گذشته و امسال نیز در سطح معاونین وزارتخانه های دو کشور تبادل هیات صورت گرفت.
ایران علاوه بر همکاری در زمینه جنگلداری، شیلات و ماشین‌آلات کشاورزی، خواستار تبادل تفاهم‌نامه قرنطینه گیاهی به منظور توسعه تجارت محصولات کشاورزی و همکاری در حوزه مبارزه با آفات کشاورزی با فنلاند است.

منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : وزیر جهاد کشاورزی فنلاند و ایران , جنگلداری , ماشین‌آلات کشاورزی , قرنطینه گیاهی , توسعه تجارت محصولات کشاورزی , همکاری در حوزه مبارزه با آفات کشاورزی با فنلاند , ساخت و تولید کمباین‌های متوسط و سنگین برای برداشت غلات، کلزا و ذرت در کشورمان , ساخت و تولید کمباین‌های متوسط و سنگین , وزیر کشاورزی و محیط زیست فنلاند , قرارداد همکاری مشترک برای تولید کمباین در ایران , موسسه جهاد سبز , شرکت کمباین سازی سمپو فنلاند ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد