کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

حمایت دولت آمریکا از کشاورزان آمریکای لاتین جهت مبارزه با آفت ویرانگر مزارع قهوه

دولت آمریکا به کشاورزان آمریکای لاتین برای مبارزه با یک آفت ویرانگر که نابودی مزارع قهوه و افزایش قیمت این محصول را به دنبال داشته است، کمک می‌کند.

 

 

فونگوسی به نام زنگ قهوه بیش از یک میلیارد دلار خسارت به مزارع قهوه در آمریکای لاتین وارد کرده است.

 

این فونگوس مخصوصا برای قهوه عربیکا که دانه آن در مرغوب‌ترین قهوه‌ها استفاده می‌شود، مهلک بوده و تاکنون موجب افزایش قیمت برخی از این قهوه‌ها در آمریکا شده است.

 

به همین منظور راج شاه، مدیر سازمان توسعه بین المللی آمریکا قرار است همکاری پنج میلیون دلاری با مرکز تحقیقات قهوه جهان دانشگاه ای اند ام تگزاس برای ریشه کنی این فونگوس را اعلام کند.

 

اما دولت آمریکا این کار را تنها برای حمایت از محصولات قهوه مرغوب مورد علاقه مردم این کشور انجام نمی‌دهد. نگرانی اصلی آمریکا در مورد امنیت اقتصادی مزارع کوچک در منطقه است. اگر این کشاورزان کارشان را از دست بدهند، گرسنگی و فقر در منطقه افزایش خواهد بود و موجب افزایش خشونت و قاچاق مواد مخدر می‌شود.

 

طبق برآوردها، تولید قهوه ممکن است بین 15 تا 40 درصد در نقاط مختلف آمریکای لاتین در چند سال آینده کاهش پیدا کند که به معنی از بین رفتن 500 هزار شغل خواهد بود. اگرچه بعضی از کشورهای آمریکای لاتین فونگوس را تحت کنترل قرار داده اند اما در کشورهای فقیرتر این مشکل به این زودی‌ها برطرف نخواهد شد.

 

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، گواتمالا، السالوادور، هندوراس، پاناما و کاستاریکا خسارت سنگینی از هجوم این آفت متحمل شده اند.

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : کشاورزان آمریکای لاتین , مزارع قهوه , زنگ قهوه , فونگوسی به نام زنگ قهوه , فونگوسی به نام زنگ قهوه بیش از یک میلیارد دلار خسارت به مزارع قهوه در آمریکای لاتین وارد کرده است , قهوه عربیکا , فونگوس , سازمان توسعه بین المللی آمریک , مرکز تحقیقات قهوه جهان دانشگاه ای اند ام تگزاس , مرکز تحقیقات قهوه جهان , قهوه مرغوب , نگرانی اصلی آمریکا در مورد امنیت اقتصادی مزارع کوچک در منطقه است , گواتمالا , السالوادور , هندوراس , پاناما , کاستاریکا ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد