کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

افزایش صادرات سموم و ماشین‌آلات آلمانی به ایران

افزایش عملکرد غلات و دانه‌های روغنی، توسعه صادرات سموم و ماشین‌آلات کشاورزی آلمانی و انتقال تکنولوژی ساخت و تولید آن در ایران از پیشنهادات معاون وزیر جهاد کشاورزی به هیات آلمانی بود.

عباس کشاورز در نشست مشترک کریستین اشمیت وزیر غذا و کشاورزی آلمان با مسوولان وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: یکی از اهداف مهم در بخش کشاورزی ایران تمرکز بر افزایش عملکرد گندم، جو، کلزا و غیره است در راستای توسعه همکاری‌های ایران و آلمان می‌تواند سرعت بیشتری پیدا کند، همچنین کشاورزان ایرانی خاطره خوشی از کیفیت و کارایی سموم و آفت‌کش‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی آلمانی دارند که امیدواریم توسعه همکاری‌های دو کشور منجر به افزایش صادرات این محصولات به ایران شود.

وی افزود: صادرات سموم آلمانی به ایران در دوران تحریم به صفر رسیده بود که پس از برجام و امضای توافق‌نامه مشترک ایران و کشور‌های 1+5 امیدواریم زمینه‌ توسعه صادرات آنها فراهم شود. همچنین شرکت‌های ایرانی تولید‌کننده بذر به ویژه گندم و کلزا آماده همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک با طرف آلمانی است که امیدواریم مورد حمایت وزارت غذا و کشاورزی آلمان قرار گیرد.

 کشاورز تاکید کرد: توسعه همکاری‌های ایران و آلمان در زمینه کشاورزی می‌تواند منجر به انتقال تکنولوژی ساخت ماشین‌آلات کشاورزی در ایران شود تا بتوان با هزینه کمتری محصولات کشاورزی را تولید کرد.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: تغییر اقلیم و پیامدهای آن از توافقات اخیر نشست پاریس بود که پیشنهاد داریم دولت آلمان به وزارت جهاد کشاورزی ایران کمک کند تا تاثیر این تغییر اقلیم بر بخش کشاورزی را مورد ارزیابی و مطالعه قرار دهیم.

 همچنین همکاری‌های تحقیقاتی، آموزشی دو کشور در زمینه‌های مختلف کشاورزی از جمله گیاه‌پزشکی، تولید محصولات ارگانیک و گیاهان دارویی، توسعه همکاری‌ها در زمینه جوجه‌های گوشتی، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات و تسهیل انتقال ارز بین دو کشور از طریق سیستم بانکی از جمله مسائل دیگری بود که هیات همراه حجتی خطاب به وزیر غذا و کشاورزی آلمان در جهت توسعه دو کشور مطرح کردند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : افزایش صادرات سموم و ماشین‌آلات آلمانی , افزایش صادرات سموم و ماشین‌آلات , سموم و ماشین‌آلات آلمانی , صادرات سموم و ماشین‌آلات آلمانی , صادرات سموم آلمانی به ایران , ایران , وزارت غذا و کشاورزی آلمان , شرکت‌های ایرانی تولید‌کننده بذر به ویژه گندم و کلزا , سموم و آفت‌کش‌ها , ماشین‌آلات کشاورزی آلمانی , سموم و آفت‌کش‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی آلمانی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد