کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

نمایشگاه مواد غذایی و تولیدی ایران در مولداوی برگزار می‌شود

سفیر آکردیته ایران در مولداوی گفت: بهترین روش برای پشت سر گذاردن دوره رکود در روابط ایران و مولداوی، فعال‌سازی بخش‌های خصوصی و رایزنی بین تجار، صاحبان صنایع و شرکت‌های اقتصادی و تجاری دو کشور است. 

قاسمی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در دو کشور وجود دارد با فعال‌سازی رفت و آمد بین تجار و صاحبان صنایع دو کشور و برگزاری نمایشگاه‌های تجاری و اقتصادی از محصولات تولیدی خود در پایتخت‌های یکدیگر می‌توانند فصل جدیدی از شناخت فرصت‌های بیش‌تر برای منافع دو کشور خلق کرد.

 

سفیر ایران در کی‌یف درباره محصولات کشاورزی که ایران به مولداوی صادر می‌کند نیز گفت: دو کشور از زیر ساخت‌های سنتی و پیشرفت‌های جدید خوبی در زمینه کشاورزی برخوردارند بنابراین فرصت‌های بسیار سازنده‌ای برای تبادل تجربیات در عرصه کشاورزی دارند به ویژه این که در زمینه تحقیقات، آموزش، تجهیزات، آموزش و ترویج و فن‌آوری‌ها و همکاری‌های علمی کشاورزی ایران پیشرفت‌های عظیمی داشته است که در سفر جمعی از مدیران نشریات که مهمان ویژه نمایشگاه کشاورزی اصفهان در سال 2012 بود مشخص و مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: در چارچوب دعوت معاون وزیر کشاورزی و مواد غذایی مولداوی هیات ایرانی به ریاست معاون تحقیقات و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی سفری به مولداوی داشت و ظرفیت‌سنجی‌های خوبی برای همکاری‌های دو کشور آغاز شده است. گا‌م‌های تکمیلی با سفر معاون وزیر کشاورزی مولداوی به طور متقابل به ایران برداشته شده و در حال آماده کردن نمایشگاه مواد غذایی و تولیدی ایران در مولداوی هستیم تا زمینه شناخت تجار و مردم مولداوی نسبت به کالاهای ایرانی فراهم کنیم.

 

او تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های مولداوی در بخش کشاورزی، اجرای پروژه‌های کشت و صنعت کشاورزی، پمپ‌های صنعتی مربوط به صنایع کشاورزی، محصولات گوشتی و دامی و غلات مولداوی می‌تواند در بازار ایران فرصت‌های خوبی برای بازاریابی فراهم کند.

 

این دیپلمات ایرانی خاطرنشان کرد: ما تصور می‌کنیم در حوزه کشاورزی ظرفیت‌های فراوانی برای مراودات وجود دارد که بسیاری از آن‌ها شناخته شده نیستند. با سفر معاون وزیر کشاورزی و مواد غذایی مولداوی در پاسخ به سفر همتای ایرانی خود، ما می‌توانیم گام‌های بعدی حرکت به سمت گام‌های گسترده‌تر را تنظیم کنیم و ظرفیت‌های ناشناخته همکاری را شناسایی و تکمیل و هم‌پوشانی کنیم. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : کشاورزی , محصولات کشاورزی , نمایشگاه مواد غذایی و تولیدی ایران در مولداوی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد