کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

گردهمایی فعالان کشاورزی و صنایع غذایی ایران و ترکیه در تهران

فعالان اقتصادی کشور ترکیه از جمله فعالان صنایع غذایی و کشاورزی این کشور، یکشنبه در هتل اسپیناس تهران میزبان طرف های تجاری خود در ایران برای مذاکرات رودرروی اقتصادی هستند.

ترکیه، به‌عنوان اصلی‌ترین کشور اوراسیا و شاهراه تجارت اروپا، اقتصادی متکی بر دو عنصر بومی و مدرن دارد که با بهره‌مندی از ظرفیت‌های کشاورزی خود توانسته است در سال 2005 رتبه هفتم جهان را در تولیدات کشاورزی به‌دست آورد. 

هم‌اکنون اقتصاد ترکیه رشد حدود 8.9 درصدی را تجربه می‌کند. همکاری‌های مشترک ایران و ترکیه در زمینه‌های مختلف ازجمله تولیدات کشاورزی و بهره‌گیری از تکنولوژی در کشاورزی و فرآوری محصول می‌تواند زمینه بهتری برای تولیدکنندگان و صنایع مختلف تولیدی و تبدیلی داخلی برای جایگیری در میان صادرکنندگان مطرح جهان فراهم کند.

در همین راستا، روز یکشنبه (12 اردیبهشت‌ماه 1395) مطابق با 31 آوریل 2015 در محل هتل " اسپیناس" واقع در بلوار کشاورز، نشست هیأت تجاری استانبول با فعالان اقتصادی کشور برگزار خواهد شد.

در این نشست که شرکت‌های مختلف نان و محصولات آردی، چرم و پوست، گوشت و فرآورده‌های گوشتی، غذای صنعتی، پرسنلی و بیمارستانی، گردو، بادام و فندق فرآوری‌شده به همراه شرکت‌های متنوع صنعتی و بازرگانی ترکیه حضور خواهند داشت، ضمن امکان رویارویی بازرگانان ایرانی با تولیدکنندگان و مدیران بلندپایه ترکیه ای، زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری مشترک و اخذ نمایندگی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری ایانا

دسته بندی:
برچسب ها : صنایع غذایی ایران و ترکیه , نان , محصولات آردی , چرم و پوست , گوشت و فرآورده‌های گوشتی , غذای صنعتی , گردو، بادام و فندق فرآوری‌شده , همکاری‌های مشترک ایران و ترکیه در زمینه‌های مختلف , تولیدات کشاورزی , تکنولوژی در کشاورزی , تکنولوژی در کشاورزی و فرآوری محصول , هتل " اسپیناس" واقع در بلوار کشاورز , ترکیه، به‌عنوان اصلی‌ترین کشور اوراسیا و شاهراه تجارت اروپا , هم‌اکنون اقتصاد ترکیه رشد حدود 8.9 درصدی را تجربه می‌کند ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد