کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

حمله احتمالی ملخ های صحرایی عمان و یمن به جنوب ایران

سعید معین مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ؛ با اشاره به حمله احتمالی ملخ های صحرایی به کشور اظهار داشت: در حال حاضر مبارزه با  ملخ های صحرایی در منطقه مرزی عمان و یمن در حال انجام است، چرا که این ملخ ها از یمن پس از بالدار شدن به پرواز درآمده و به مناطق مرکزی و داخلی عربستان نفوذ کرده و اکنون به کشور عمان رسیده  که اگر این کشور نتواند جلوی حرکت آنها را بگیرد به مناطق جنوبی کشور خواهد رسید.

وی با اشاره به روش های مبارزه با ملخ های صحرایی گفت: محلول پاشی سمی تنها راه مبارزه با ملخ های صحرایی است،  چرا که اگر این ملخ ها به مرحله بالدار شدن برسند و مبارزه با آنها صورت نگیرد امکان طغیانی شدن آن وجود دارد.

معین ادامه داد: در حال حاضر حدود 20 هزار هکتار اراضی استان های خراسان رضوی، گلستان، مازندران، زنجان، قزوین، سمنان، اردبیل، کرمانشاه، کردستان و جیرفت تحت عملیات مبارزه با ملخ های بومی یا مراکشی قرار گرفته است.

گفتنی است خراسان رضوی با هفت هزار هکتار بیش ترین سطح مبارزه را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به آنکه مبارزه با انواع ملخ ها تا اوایل خرداد ماه ادامه دارد، گفت: با توجه به آنکه آمادگی کافی برای مقابله با انواع ملخ ها توسط سازمان حفظ نباتات وجود دارد جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات بیان کرد: مرکز بین الملی فائو هر دوهفته یکبار به کشورهای در معرض خطر هشدار می دهد و حال  در این صورت باید گفت که اگر عمان برای مقابله احتمالی با ملخ های صحرایی اقدام نکند به جنوب ایران وارد می شوند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دسته بندی:
برچسب ها : ر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات , حمله احتمالی ملخ های صحرایی به کشور , ر مبارزه با ملخ های صحرایی در منطقه مرزی عمان و یمن در حال انجام است , روش های مبارزه با ملخ های صحرایی , ملخ های بومی یا مراکشی , مرکز بین الملی فائو ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

اين نظر توسط پرورش قارچ دگمه ای در تاريخ 1395/03/03 و 20:16 دقيقه ارسال شده است.
امیدوارباشیم که دوباره سازمان های دولتی غافلگیر نشوند وقتی یک بارندگی ساده سوپرازشون میکنن چطور برای این موارد آمادگی دارن
کد نمايش نظرات

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد