کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

اختصاص ۶۰ میلیون مترمکعب آب ورودی جهت احیا تالاب هامون

مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان عنوان کرد: به منظور احیا تالاب هامون ۶۰ میلیون متر مکعب آب اختصاص یافته است.1396/3/2 سه شنبه15:43

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، نیره پورملایی در جلسه ای که با حضور سازمان های مردم نهاد، معتمدان و ریش سفیدا برگزار شد ابراز کرد: با توجه به اهمیت تالاب هامون در معیشت و زندگی سالم مردم سیستان مقدار ۶۰ میلیون مترمکعب جهت احیا تالاب هامون اختصاص یافته است تا مشکلات منطقه مرتفع شود.

وی افزود: همه ساله با فرا رسیدن فصل گرما کم کم سطح آب تالاب هامون کاهش می یابد که این امر مرگ ماهیان را سبب می شود بنابراین با اختصاص آب سعی بر رفع این معضل شده که در صورت نیاز بیشتر به میزان آب حتما هماهنگی لازم با مدیریت منطقه ای آب انجام خواهد شد.

پورملایی تصریح کرد: وجود ماهی و سایر آبزیان در منطقه سیستان تاثیر به سزایی در اقتصاد و معیشت صیادان دارد بنابراین آب بیشتر در مکان هایی که آبگیری بیشتر شده رها می شود تا علاوه بر حفظ آبزیان، پرنده هایی که در این محل نیز تخم گذاری کرده اند با مشکلی مواجه نشوند.

مدیرکل شیلات و آب های داخلی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه بیان کرد: یکی از مهم ترین برنامه های شیلات ساماندهی صیادان است بنابراین امکانات لازم از قبیل برانتاک و کپسول اکسیژن به آنان داده می شود تا بچه ماهی ها را به صورت زنده صید کرده و به استخرهای پرورش ماهی انتقال بدهند.

سیستانی با بیان اینکه به منظور مدیریت بهتر آب باید لایه روبی آبراهه ها در دستور کار قرار گیرد، تاکید کرد: ایجاد کارگاه های کوچک عمل آوری ماهیان و آبزیان در منطقه ضروری می باشد.

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : ۶۰ میلیون مترمکعب آب ورودی جهت احیا تالاب هامون , احیا تالاب هامون , تالاب هامون , آب ورودی جهت احیا تالاب هامون , اهمیت تالاب هامون در معیشت و زندگی سالم مردم سیستان , محیط زیست سیستان و بلوچستان , سیستان و بلوچستان , محیط زیست ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد