کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

اختصاص 850 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 90 هزار هکتار عملیات بیابان زدایی

رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور گفت : امسال 850 میلیارد ریال از اعتبارات ملی و ستاد بحران برای اجرای طرح بیابان زدایی در 90 هزار هکتار از اراضی کشور اختصاص یافته است .
مهندس خداکرم جلالی در بازدید از پروژه اجرایی حاشیه دریاچه ارومیه در شهرستانهای آذرشهر با اعلام این خبر افزود : بیشترین میزان این اعتبار یعنی حدود 600 میلیارد ریال برای مقابله با پدیده بیابان زایی و طوفان های نمکی به استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش بینی شده است .
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت : در این طرح در هر هکتار 200 اصله بوته نهال یا درختچه های مقاوم به شوری و متناسب با شرایط اقلیمی منطقه کاشته می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به طرح تثبیت بافت خاک در روستای خاصلوی شهرستان آذرشهر خاطر نشان کرد : کاشت درختچه های گز و بوته های قره داغ و آتری پلکس در این منطقه بسیار خوب جواب داده است و در آینده نزدیک با ایجاد بافت جنگلی ، احتمال وقوع طوفان های نمکی و ریز گردها به حداقل خواهد رسید .
منبع : سایت وزارت جهاد کشاورزی

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور , کاشت درختچه های گز و بوته های قره داغ و آتری پلکس , مقابله با پدیده بیابان زایی و طوفان های نمکی , آذربایجان شرقی , آذربایجان غربی , اجرای طرح بیابان زدایی , بیابان زدایی , طرح بیابان زدایی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

اين نظر توسط پرورش قارچ دگمه ای در تاريخ 1395/03/03 و 20:13 دقيقه ارسال شده است.
مقاله خوبی بود
کد نمايش نظرات

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد