کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 01 تیر 1403
کشاورزی روز

صادرات زعفران دوباره اوج می‌گیرد

عضو شورای ملی زعفران از کاهش 50 درصدی نرخ پایه‌ای صادرات زعفران از چند روز گذشته خبر داد و تاکید کرد با این اتفاق صادرات زعفران دوباره افزایش خواهد یافت.

علی حسینی - نایب رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان زرشک و زعفران خراسان جنوبی اظهار کرد: از یکم آذرماه سال جاری نرخ صادرات پایه‌ای هر کیلوگرم زعفران برای صادرکنندگان 3300 دلار تعیین شده بود در حالی که آنان حدود 1500 دلار آن را در بازارهای جهانی می‌فروختند.

وی با بیان اینکه صادرکنندگان زعفران حدود سه ماه از صادرات این محصول متضرر شدند، عنوان کرد: پس از تعیین نرخ جدید صادرات زعفران در سه ماه گذشته، صادرکنندگان مجبور بودند زعفران صادر نکرده یا این محصول را با کارت دیگر صادرکنندگان صادر کنند چرا که در پایان سال برای تمدید کارت صادراتی خود مجبور خواهند بود تا مابه‌التفاوت نرخ مبادله‌ای و آزاد صادرات زعفران را پرداخت کنند.

عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: از چند روز گذشته نرخ صادرات پایه‌ای هر کیلوگرم زعفران با کاهش حدود 50 درصدی به 1500 دلار رسیده است که این سبب می‌شود تا صادرکنندگان روند طبیعی صادرات این محصول را از این به بعد ادامه دهند.

حسینی گفت: بر اساس آمار موجود، صادرات زعفران در سه ماه گذشته با کاهش قابل توجهی مواجه بوده که امیدواریم با افزایش مناسبی روبه‌رو شود. 

منبع : خبرگزاری ایسنا

دسته بندی:
برچسب ها : کاهش 50 درصدی نرخ پایه‌ای صادرات زعفران , صادرات زعفران , زعفران , صادرات زعفران در سه ماه گذشته با کاهش قابل توجهی م ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد