کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

همکاری مشترک موسسه تحقیقات علوم شیلاتی ایران با کره جنوبی

پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری شیلاتی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و شیلات کره جنوبی تنظیم و ارائه شد. 
به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، هیأت کشور کره جنوبی متشکل از معاون آبزی‌پروری شیلات، رئیس موسسه دریایی کره، محققان ارشد انستیتو تحقیقات علوم شیلاتی، نمایندگان بخش خصوصی و شرکت مشاور بین‌المللی آبزی‌پروری برای تبادل نظر در خصوص فعالیت‌های مشترک شیلاتی در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور حضور یافتند.
در ابتدای این نشست، رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در خصوص معرفی موسسه و پژوهشکده‌ها و مراکز تابعه و توانمندی‌ها و دستاوردهای آنها گزارشی ارائه کرد.
سپس یکی از اعضای هیأت کره‌ای در گزارشی میزان صید و پرورش آبزیان در کشور کره را 3 میلیون و 300 هزار تن اعلام کرد و گفت: پرورش در قفس (عمدتاً گونه سی باس به میزان 30 هزار تن) و 10 هزار تن پرورش صدف در قفس است. وی سپس 2 مرکز تحقیقاتی KMI و NIFS، کنترل بیماری لکه سفید با استفاده از روش‌های نوین و Exchange water Zero و بیوفلاک را از جمله توانمندی های شیلات کره عنوان کرد. 
در این نشست، دو طرف در خصوص فعالیت‌های مشترک مانند تبادل اطلاعات فنی بین دو کشور، انتقال دانش فنی به بخش خصوصی، کشت جلبک، کنترل بیماری، ارزیابی ذخایر و پرورش ماهی در قفس به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این جلسه،پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری به رئیس هیئت شیلاتی کره جنوبی ارائه شد تا پس از بررسی در آینده نزدیک به امضا طرفین برسد.
هیات کره ای همچنین از بخش آبزی‌پروری انستیتو تحقیقات بین‌المللی ماهیان خاویاری رشت، بازدید داشته و امروز نیز از پژوهشکده آبزی‌پروری جنوب کشور بازدید خواهند کرد.

دسته بندی:
برچسب ها : صید و پرورش آبزیان , انستیتو تحقیقات بین‌المللی ماهیان خاویاری رشت , پژوهشکده آبزی‌پروری جنوب کشور , ارزیابی ذخایر و پرورش ماهی در قفس , ذخایر و پرورش ماهی در قفس , رورش ماهی در قفس , پرورش ماهی , کنترل بیماری لکه سفید با استفاده از روش‌های نوین , موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور , فعالیت‌های مشترک شیلاتی , کره جنوبی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد