کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

جنجال پیرامون شکار خرس با نیزه در استان آلبرتای کانادا

به گزارش کشاورزی روز به نقل از زیست بوم ؛ در پی جنجال پیرامون شکار خرسی با نیزه در استان آلبرتای کانادا توسط یک شکارچی آمریکایی، مقام ها در این استان گفته اند که قصد دارند شکار با نیزه را ممنوع کنند.
کاربران در شبکه های اجتماعی از جاش بومار، ۲۶ ساله، که ویدئویی بلند از صحنه شکار منتشر کرده بود انتقاد کرده اند. او می گوید حتی تهدید به مرگ شده است.
هرچند شکار با نیزه در آلبرتا آزاد است اما مقام ها گفتند که درحال بررسی این مساله هستند که آیا آقای بومار قوانین را در ارتباط با این شکار شکسته است یا نه.
آنها گفتند که انتظار دارند منع شکار با نیزه تا پاییز به اجرا گذاشته شود. شکار حیوانات با نیزه در همه استان های کانادا آزد نیست.
کایل فرگوسن وزیر محیط زیست آلبرتا گفت که این سازمان از ماموران سازمان ماهی و حیات وحش خواسته تحقیقات درباره شکار اخیر توسط آقای بومار را شروع کنند تا اگر قانونی را شکسته است متهم شود.
این ویدئوی ۱۳ دقیقه ای که در ماه ژوئن در یوتیوب منتشر و روز دوشنبه حذف شد خرسی را نشان می دهد که به تله آقای بومار نزدیک می شود و همان وقت است که هدف نیزه او که در چند متری ایستاده قرار می گیرد.
بومار گفت که صدها بار تهدید به مرگ شده و مجبور شده است استفاده از شبکه های اجتماعی را در نتیجه واکنش عمومی محدود کند.
او که اهل ایالت اوهایو است در پرتاب نیزه تخصص دارد و هم اکنون صاحب یک شرکت بدن‌سازی است.
او به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:‌ "برای من خیلی کلافه کننده است. من هیچ کار غیرقانونی ای نکرده ام. خرس خیلی بی عذاب کشته شد. واقعیت این است که من واقعا در مورد حیوانات و شکار خیلی ملاحظه گرتر از دیگران هستم."
به گزارش رویترز بومار گفت که خرس پیش از آنکه بمیرد ۵۵ متر دوید و گفت که کشتن حیوانات با نیزه انسانی تر از تیروکمان است.

دسته بندی:
برچسب ها : شکار خرس با نیزه در استان آلبرتای کانادا , منع شکار با نیزه , شکار با نیزه , خرس , شکار خرس با نیزه , شکار خرس , استان آلبرتای کانادا , کانادا , جاش بومار ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد