کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

توضیحات ابتکار در مورد اعزام محیطبانان به اتریش

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در کانال تلگرامی اش در خصوص نقدهای وارد شده به اعزام محیط بانان به کشور اتریش توضیح داد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از زیست بوم، ابتکار نوشت: این دومین دوره ای است که در اتریش برگزار می شود و براساس تفاهم نامه محیط زیستی فیمابین دو کشور در سال گذشته، اجرایی شده است.

برای هر دوره 12 نفر اعزام می شوند که در جمع آنها حضور یکی، دو مدیر از جهت برعهده گرفتن مسئولیت هیات، الزامی و طبیعی بوده و باقی، نیروهای اجرایی یعنی محیط بانان هستند. 

دوره در مکان های مرتبط با موضوع آموزشی صورت می گیرد. مثلا دوره اول در مورد مناطق کوهستانی بود و دوره حاضر در مورد تالاب هاست که شرکت کنندگان آن از استان های هرمزگان، آذربایجان غربی، خوزستان، فارس، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، اردبیل، کردستان و لرستان  هستند. 

هزینه های هر دوره برای 12 نفر بیش از 150 هزار یورو اعلام شد که به غیر از بلیط هواپیما، باقی برعهده طرف اتریشی است.  

البته اعزام شدگان براساس ضوابطی مانند موضوع دوره، سابقه و رده خدمت، زبان و توان انتقال آموزش ها به داخل کشور  انتخاب می شوند.    

اما جای تاسف است که قضاوت هایی تنگ نظرانه یا از سر بی اطلاعی و گاه مغرضانه صورت می گیرد تا شاید امیدها و تدبیرها را ناکام بگذارد. حتی در منفی ترین نگاه به این دوره ها، باید گفت تا راه نیفتد و امتحان نشود، اشکالات روشن نمی شود و آن دیکته نانوشته ای است که غلط ندارد... هزاران سطوری که نانوشته ماند و در هنگامه خود، کسی نپرسید چرا؟!! 

دسته بندی:
برچسب ها : سازمان حفاظت محیط زیست , اعزام محیط بانان به کشور اتریش , محیط بانان , کشور اتریش , رئیس سازمان حفاظت محیط زیست , معصومه ابتکار ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد