کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

امضا تفاهم‌نامه سه جانبه توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی

تفاهم‌نامه سه جانبه حمایت از تجاری‌سازی دست‌آوردهای فناورانه و توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی امروز توسط معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی به امضا رسید.

تفاهم‌نامه‌ای در طبقه یازدهم وزارت جهاد کشاورزی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی به امضاء رسید که بر اساس آن قرار است از شرکت‌های دانش بنیان حمایت شود.

در این تفاهم‌نامه برای حمایت از تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه و توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان تاکید شده است.

علاوه بر این ارائه خدمات تجاری‌سازی از جمله اعطای تسهیلات مالی به شرکت‌ها و موسسات دانش‌ بنیان،‌حمایت از ایجاد تشکل‌های غیر دولتی از جمله اتحادیه‌ها برای انسجام این گونه شرکت‌ها‌، حمایت از تشکیل اتاق‌های فکر برای حمایت از توان نخبگان از دیگر موضوعات تفاهم‌نامه است.

در این تفاهم‌نامه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور متعهد شده است در زمینه صدور ضمانت‌نامه به شرکت‌های دانش بنیان برای تسهیل اخذ وام از بانک حمایت کند.

همچنین از تشکیل صندوق توسعه فناوری و تجاری‌سازی کشاورزی پشتیبانی کرده و با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی، مالی و اعتباری این معاونت برای حمایت از تجاری‌سازی دست‌آوردهای فناورانه و ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی تلاش کند.

بانک کشاورزی نیز متعهد شده است، مبلغ دو هزار میلیارد ریال از محل خطوط اعتباری به شرکت‌های دانش بنیان تخصیص دهد و این شرکت‌ها را در تسهیلات اشتغالزایی در اولویت قرار دهد و تضامین موردقبول بانک با هماهنگی معاونت انجام شود.

همچنین وزارت جهاد کشاورزی نیز متعهد شد پیشنهاد طرح‌های کلان ملی فناوری تدوین کند. به بازارسازی محصولات دانش‌بنیان و ارائه خدمات به آنها تلاش کند و به شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از خطوط اعتباری اولویت دهد.

در پایان مراسم امضای تفاهم‌نامه اسکندر زند رئیس جدید سازمان تحقیقات،‌آموزش و ترویج کشاورزی از سوی معاون فناوری رئیس جمهور به عنوان کارگزار تشخیص شرکت‌های دانش‌بنیان منصوب شد.

منبع : خبرگزاری فارس

دسته بندی:
برچسب ها : تفاهم‌نامه سه جانبه توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی , توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی , شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی , شرکت‌های دانش‌بنیان ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد