کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز جمعه 04 اسفند 1402
کشاورزی روز

صادرات 800 هزار تن گندم دروم ایران به ترکیه و چند کشور اروپایی

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از صادرات 800 هزار تن گندم دروم خبر داد و افزود: امکان صادرات 3میلیون تن گندم تولید داخلی وجود دارد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از سایت  شرکت بازرگانی دولتی ایران ، دکترعلی قنبری گفت: گندم دروم ایران بهترین و مرغوبترین گندم دروم جهان بعد از کانادا است و کشورهای اروپایی متقاضی این محصول هستند. 

وی افزود: مجوز صادرات گندم دروم به ترکیه و ایتالیا و چند کشور اروپایی دیگر نیز صادر شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: مجوز صادرات سه میلیون تن گندم مازاد بر نیاز کشور مراحل نهایی تصویب را در دولت می گذراند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 14 میلیون تن گندم تولید شده است ، افزود: 8 میلیون تن گندم مورد نیاز نانوایی ها و 2 میلیون و 500 هزار تن گندم مورد نیاز صنف و صنعت بطور کامل تامین شده است و با توجه به ذخایر سال گذشته و با حفظ 5 میلیون تن گندم ذخیره سالجاری،  امکان صادرات 3 میلیون تن گندم به صورت آرد وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: مجوز صادرات گندم به صورت آرد در هیأت دولت مطرح و بررسی شد و هم اکنون مراحل نهایی تصویب را می گذراند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: آرد تولیدی قرار است به کشورهای عراق ، افغانستان و عمان صادر شود.

دکتر قنبری تاکید کرد : به اندازه کافی گندم داریم و هیچ دلیل و نیازی برای واردات وجود ندارد و وزارت جهاد کشاورزی نیز به هیچ وجه مایل به صدور مجوز واردات نیست.

دسته بندی:
برچسب ها : صادرات 800 هزار تن گندم دروم , گندم دروم , صادرات گندم دروم , صادرات گندم , گندم دروم ایران بهترین و مرغوبترین گندم دروم جهان بعد از کانادا , مجوز صادرات گندم دروم به ترکیه و ایتالیا و چند کشور اروپایی , شرکت بازرگانی دولتی ایران , جهاد کشاورزی , گندم مورد نیاز نانوایی ها , گندم مورد نیاز صنف و صنعت , صادرات 3 میلیون تن گندم ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد