کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز شنبه 05 اسفند 1402
کشاورزی روز

4 هزار برند کودی گواهی ثبت و کد رهگیری دریافت کرده اند

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: طی سال گذشته تعداد چهار هزار برند کودی موفق به دریافت گواهی ثبت و کد رهگیری شده اند. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس کشاورز بازار کود کشاورزی را از نظر کیفی مطلوب خواند و گفت: عناصر ریز مغذی و میکرو تقریبا در همه کودهای ثبت و تایید شده از سوی موسسه تحقیقات خاک و آب وجود دارد . 

وی با بیان این که طی سال گذشته بیش از 6200 برند کودی درخواست ثبت به موسسه تحقیقات خاک و آب وزارت جهاد کشاورزی داده و از این تعداد 4 هزار برند کودی موفق به ثبت و دریافت کد رهگیری شده اند، اظهار داشت: دستگاه قضایی در این مدت در پاره ای از موارد برخورد های قانونی و مناسبی با متخلفان داشته است.

کشاورز تجدید نظر در استانداردهای کودی را از دیگر اقدامات در راستای ارتقای سلامت محصولات کشاورزی عنوان کرد و در عین حال خواستار اجباری شدن این استانداردهای جدید شد.

وی اطمینان داد که با اجباری شدن استانداردهای کود کشاورزی، کیفیت نهاده پایدار بماند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در همین حال گفت: طی دو سال گذشته تولید کنندگان، عرضه کنندگان و وارد کنندگان کود همکاری نسبتا خوبی با وزارت جهاد کشاورزی داشته اند.

کشاورز گفت:با اقدامات انجام شده، ظرف یک سال و نیم اخیر کودهایی که حاوی فلزات سنگین غیر قابل قبول باشند به 2 درصد کاهش یافته است.

دسته بندی:
برچسب ها : معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی , کود کشاورزی , موسسه تحقیقات خاک و آب , 4 هزار برند کودی موفق به ثبت و دریافت کد رهگیری شده اند , ارتقای سلامت محصولات کشاورزی , اجباری شدن استانداردهای کود کشاورزی , وزارت جهاد کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد