کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

رییس‌ جمهور : مردم سال جدید را با رفتار خوب با محیط زیست آغاز کنند

رییس‌ جمهور از مردم خواست در سفرهای نوروزی و در حین رانندگی و رفتار بهتر با طبیعت، مراقبت بیشتری کنند و سال جدید را با رفتار خوب با محیط زیست آغاز کنند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، حسن روحانی روز چهارشنبه و در حاشیه آخرین جلسه هیأت دولت در سال ۱۳۹۵، در جمع خبرنگاران از مردم خواست در سفرهای نوروزی و در حین رانندگی و رفتار بهتر با طبیعت، مراقبت بیشتری کنند و سال جدید را با رفتار خوب با محیط زیست آغاز کنند.

وی با اشاره به مشکلات محیط زیستی و طبیعی در برخی از استان‌ها بویژه خوزستان و همچنین عدم احتیاط و به تبع آن وقوع برخی حوادث رانندگی، گفت: امیدواریم در سال جدید شاهد حوادث غمبار و مشکل‌آفرین نباشیم و در همه زمینه‌ها رشد و شکوفایی در کشور بوجود آید.

رئیس جمهوری افزود: در سال جاری در زمینه زیرساخت‌های اقتصادی و تولیدی، حرکت‌های بسیار مثبتی در کشور انجام شد. ایجاد امنیت، پیشبرد برنامه های اقتصادی با کمک و حمایت مردم، خودکفایی در گندم، موفقیت در تولید و صادرات، جبران عقب‌ماندگی‌های گذشته در زمینه انرژی، رشد خوب و مناسب در زمینه مواد غذایی، کشاورزی، حمل و نقل ریلی، جاده‌ای، هوایی و صنعت گردشگری و همچنین افتتاح سدها و نیروگاه‌های جدید از مهم‌ترین این اقدامات بود.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل"‌ تأکید کرد: در این زمینه، با برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های بلند مدت و کوتاه مدت، قدم‌های بسیار خوبی برداشته شد که گزارش این اقدامات، تقدیم مردم خواهد شد.

روحانی، کاهش اتکاء به نفت و تکیه بر مالیات در بودجه سال ۹۵، فزونی صادرات بر واردات، قدم‌های خوب در زمینه رشد اقتصادی، به دست آوردن جایگاه گذشته در صادرات نفت، گشایش روابط بانکی و حل مشکلات در حوزه حمل و نقل را از جمله اقدامات دولت یازدهم در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری توانستیم با وجود معضلات و مشکلات موجود در منطقه، امنیت و آرامش را که هدف مهم دولت و نظام است، برقرار کنیم، از همه نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی که از امنیت کشور به خوبی حراست کرده‌اند، قدردانی کرد.

رییس‌ جمهوری در ادامه به اهتمام ویژه مقام معظم رهبری به موضوع آسیب‌های اجتماعی و همچنین قدم‌های بسیار خوب دولت تدبیر و امید برای مبارزه با این آسیب‌ها اشاره کرد و گفت: در این زمینه معاونت اجتماعی وزارت کشور به یک سازمان ارتقاء یافت و شورای اجتماعی کشور به ریاست رییس جمهوری برای مقابله با این آسیب‌های اجتماعی، آغاز بکار کرد.

وی بیان کرد: آمارها نشانگر موفقیت دولت در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است که البته راه طولانی در این زمینه در پیش است.

روحانی با تأکید بر اینکه امیدواریم سال جدید سال محبت، دوستی و برادری و با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) در آستانه آن، سالی نیکو باشد، تأکید کرد: باید کینه‌ها کنار گذاشته شود و بجای تفرقه، انشقاق و حرکتهای جناحی، همگان به دنبال، اتحاد و حفظ امنیت، منافع و مصالح ملی باشیم.

وی گفت: باید اختلافات کنار گذاشته شود و روابط و فضای جدیدی گشوده شود، تا سال آینده شاهد انسجام اجتماعی بیشتر باشیم، چرا که با وحدت، همبستگی، اخوت و برادری، می‌توانیم به همه اهداف بلند نظام دست یابیم.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اقدامات دولت برای رفاه حال مسافران در ایام تعطیلات نوروزی، گفت: امیدواریم تمام سفرهای مردم در این ایام همراه با خیر و سلامت باشد و همه ارگان‌ها برای خدمت‌رسانی به مسافران آماده هستند.

وی با تأکید بر اینکه مردم همواره در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در کنار دولت بوده‌اند، ‌گفت: باید دست به دست هم دهیم و با تلاش و انسجام بیشتر، در همه بخش‌ها به‌ویژه اقتصادی، موفقیت، رشد و شکوفایی به‌وجود آوریم.

روحانی همچنین از خدمات و تلاش‌های هیأت دولت و همه مسئولین اجرایی و دولتی در سراسر کشور، قدردانی کرد.

وی با اشاره به اهمیت و وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی و تشکر و قدردانی از همه خبرنگاران و رسانه‌های سراسر کشور، بیان کرد: رسانه‌ها، باید برای اطلاع‌رسانی پیشرفت‌های کشور به مردم در سال آینده نیز پیشتاز باشند و با خبررسانی به موقع و دقیق، به تحقق هر چه بیشتر منافع ملی کمک کنند.

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : مردم سال جدید را با رفتار خوب با محیط زیست آغاز کنند , محیط زیست , حسن روحانی , آخرین جلسه هیأت دولت در سال ۱۳۹۵ ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد