کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

عرضه برنج خارجی به بهای 27 هزارریال / بازار ماه رمضان تامین است

 مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از کافی بودن میزان موجودی و ذخایر مناسب کالاهای اساسی در کشور خبر داد و گفت: برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان 30 هزار تن برنج به قیمت 27 هزار ریال برای مصرف کننده توزیع می شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایرنا ، یزدان سیف افزود: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور 20 هزار تن شکر سفید اعلا به قیمت 28 هزار و 55 هزار ریال برای مصرف کنندگان نهایی در سراسر کشور توزیع می شود.

سیف ادامه داد: همچنین از طریق عرضه در بورس و صدور حواله توسط شرکت 30 هزار تن شکر با قیمت مصوب 25 هزار و 200 ریال به صنف ها و صنعت های مرتبط مانند شیرینی پزها و زولبیاپزها، برحسب میزان ظرفیت تولیدی آنها، فروخته می شود.

به گفته وی،‌با توجه به ذخایر مناسب کالاهای اساسی همچون گندم، برنج، شکر و روغن بابت توزیع و تنظیم بازار این کالاها در ماه مبارک رمضان هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

سیف تاکید کرد «برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و جلوگیری از افزایش قیمت ها، به هر میزان که نیاز باشد در سراسر کشور کالا توزیع می کنیم».

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران انتشار خبرهای غیرواقعی در زمینه کمبود و کاهش موجودی برنج کشور را همسو با منافع دلالان و سودجویان دانست و گفت: برخی رسانه ها بدون علم و اگاهی و بی توجه به منافع ملی، درباره کافی نبودن کالاهای اساسی اخبار غیرواقعی منتشر کرده اند که متاسفانه جز تشویش اذهان مردم و التهاب در بازار حاصلی ندارد و دود این اقدام آنها به چشم قشرهای ضعیف و کم درآمد جامعه می رود و سود آن را دلالان و سودجویان می برند.

وی افزود: اکنون موجودی برنج شرکت بازرگانی دولتی مناسب است و کمبودی در این زمینه نداریم.

سیف تاکید کرد اکنون 100هزار تن برنج خارجی خریداری و بارگیری شده است که بزودی وارد بندرهای کشور می شود.

به گفته وی، طرح ضیافت برای توزیع برنج و شکر با قیمت مصوب از شنبه این هفته (سی و یکم اردیبهشت ماه) در سراسر کشور آغاز شده است و تا پایان ماه رمضان ادامه می یابد.

 

دسته بندی:
برچسب ها : عرضه برنج خارجی , برنج , برنج خارجی , تنظیم بازار ماه مبارک رمضان , موجودی برنج شرکت بازرگانی دولتی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد