کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز چهارشنبه 23 خرداد 1403
کشاورزی روز

توسعه گیاهان دارویی از طرح های وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و اشتغال در کشور

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی،توسعه گیاهان دارویی را از طرح های وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و اشتغال در کشور اعلام کرد. 

به گزارش کشاورزی روز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی در سفر به خراسان جنوبی در نشست خبری گفت: برای ایجاد صنایع تبدیلی، فرآوری و تکمیلی محصولات استراتژیک خراسان‌جنوبی محدودیتی وجود ندارد اما باید متقاضی سرمایه گذاری در این زمینه باشد.

وی با بیان اینکه در گلخانه‌ها بازدهی آب بالا می‌رود و اکنون در دنیا 3.5 میلیون هکتار گلخانه وجود دارد، افزود: جابه جایی زمان کشت و عدم حمایت از محصولات پر آب بر از دیگر اقدامات برای کاهش مصرف آب در کشاورزی است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهارکرد: یکی از طرح‌هایی که در راستای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی پیشنهاد شده طرح جایگزینی گیاهان دارویی به جای محصولات کشاورزی با مصرف زیاد آب است.

طهماسبی با اشاره به اینکه توسعه گیاهان دارویی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی به لحاظ تولید و اشتغال است، ادامه داد: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در کشور 150 هزار هکتار است که در برنامه اقتصاد مقاومتی باید به سطح زیر کشت گیاهان دارویی به 284 هزار هکتار برسد.

وی در خصوص بیمه باغات نیز تصریح کرد: در حال حاضر 500 هزار هکتار از باغات کشور بیمه است و محدودیتی در این زمینه نداریم.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهارکرد: حدود 50 درصد از صادرات بخش غذایی مربوط به فرآورده‌های باغی است.

طهماسبی خاطر نشان کرد: در راستای کاهش میزان مصرف آب محصولات کشاورزی نیز تاکید بر این است به جای کشت‌های تابستانی و بهاره، کشت‌های پاییزی و زمستانه انجام شود تا با استفاده از آب باران میزان مصرف آب بخش کشاورزی کاهش پید کند. 

 

 

 


دسته بندی:
برچسب ها : توسعه گیاهان دارویی , گیاهان دارویی , افزایش تولید و اشتغال ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد