کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز سه شنبه 08 خرداد 1403
کشاورزی روز

گشایش مدرسه آبزی پروری در هند

مدرسه آبزی پروری (Aquaculture Field School (AFS در موسسه ماهیگیری کییلش (Kailash Fish Hatchery ) در استاپورا از منطقه مایوربهانج در ایالت اودیسا هند افتتاح شد. AFS، با همکاری (ICAR-CIFA (۱ ، در نظر دارد تا به کشاورزان علاقه مند به آبزی پروری، آموزش دهد.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایانا ، سایت "نیو ایندین اکسپرس" اعلام کرد ، قرار است AFS به عنوان مرکز یادگیری برای کشاورزان فعالیت کند که می تواند مهارت های آن ها را در مدیریت منابع ، نگهداری و تغذیه، تشخیص بیماری، فرمولاسیون خوراک، کشاورزی یکپارچه، تجزیه و تحلیل خاک و آب و تکنولوژی شیوه های تولیدبرای بیش از ۲۵ گونه ماهی از جمله ماهیان آب شیرین، توسعه دهد.

در همین راستا، ICAR-CIFA برترین اعضای هیات علمی، از جمله دانشمندان و کشاورزان پیشرو از آندرا پرادش، اودیسا و بنگال غربی را دعوت خواهد کرد.

SK Acharya، معاون مدیر کل شیلات گفت: "اهداف AFS برای به اشتراک گذاشتن استعدادها / مهارت های کشاورزان و ارتقای دانش / فناوری ها با همکاری ICAR-CIFA، برای دو برابر کردن تولید ماهی و درآمد آن ها است."

همچنین مرکز Skill Caravan ، از ۱۵ جولای در بوبن هاور (شهر باستانی در ایالت اودیسا) آغاز به کار کرده است و با کشاورزان در زمینه مهارت / تکنیک های شان در زمینه تولید ماهی فعالیت می کند.

گفتنی است، در این مراسم ، کمیساریای تولید محصولات کشاورزی، GK Dhal؛ مقام رسمی از منطقه مایوربهانج، SK Meena؛ مدیر ICAR-CIFA ، JK Sundaray ؛ مسئول شیلات منطقه، SK Ghadei و مشاور شورای توسعه ملی شیلات  NFDB)، Glory Swarupa ) و در حدود ۲۰۰ کشاورز از منطقه مایوربهانج ، بالاسور و بهادراک حضور داشتند.

 

ترجمه: فرحناز سپهری

 

پی نوشت:

۱-( CIFA) CENTRAL INSTITUTE OF FRESHWATER AQUACULTURE :موسسه آبزی پروری درهند

(ICAR) Indian Council of Agricultural Research : شورای تحقیقات کشاورزی هند

ICAR-CIFA : طرح آموزش ملی درباره مروارید آب شیرین برای توسعه کارآفرینی

 

 

 

دسته بندی:
برچسب ها : گشایش مدرسه آبزی پروری , مدرسه آبزی پروری در هند , مدرسه آبزی پروری , هند , موسسه ماهیگیری کییلش , (Aquaculture Field School (AFS , Kailash Fish Hatchery ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد