کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 14 اسفند 1402
کشاورزی روز

ذبح دام خارج از نظارت دامپزشکی ؛ ممنوع

رييس سازمان دامپزشکی کشور ضمن تبريک عيد سعيد قربان گفت: به‌هيچ‌وجه ذبح دام قربانی در مناطق شهری و روستايی خارج از نظارت دامپزشکی انجام نشود و افراد به شدت از اين کار پرهيز کنند.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از خبرگزاری آريا ، مهدی خلج افزود: همه شبکه‌های دامپزشکی و کشتارگاه‌های دام کشور در روز عيد سعيد قربان فعال و آماده ارائه خدمات رايگان پيرامون کشتار بهداشتی دام هستند.

وی ادامه داد: شهروندان برای جلوگيری از بيماری های مشترک دام وانسان؛ دام قربانی مورد نظر خود را تن‌ها از مراکز عرضه دام زير پوشش نظارت دامپزشکی تهيه کنند.

رييس سازمان دامپزشکی از آمادگی يک هزار و 933 اکيپ ثابت و 948 اکيپ سيار دامپزشکی جهت نظارت بر عرضه و کشتار دام روز عيد سعيد قربان در سراسر کشور خبرداد و گفت: هدف از نظارت‌های ويژه دامپزشکی در اين روز تامين بهداشت عمومی و جلوگيری از انتقال بيماري‌های قابل انتقال از دام به انسان است.

وي در مصاحبه با راديو اقتصاد با تاکيد بر اينکه مردم هر سال نسبت به سال قبل بايد نسبت به مسائل بهداشتی حساس‌تر باشند، افزود: ذبح دام در منازل و معابر عمومی علاوه بر به مخاطره انداختن سلامت عمومی سبب ايجاد آلودگی در گوشت استحصالی و آلايندگی های زيست محيطی در معابر عمومی و انتشار بيماری های مشترک بين انسان و دام خواهد شد.

دسته بندی:
برچسب ها : ذبح دام خارج از نظارت دامپزشکی , ذبح دام , نظارت دامپزشکی , جلوگيری از انتقال بيماري‌های قابل انتقال از دام به انسان , بيماری های مشترک بين انسان و دام ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد