کشاورزی روز

( مقالات و تازه های دنیای کشاورزی و محیط زیست )
امروز دوشنبه 13 آذر 1402
کشاورزی روز

جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی مهم ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی مهم ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی است گفت:زنجیره های تولید در بخش کشاورزی سراسر کشور تشکیل می شود.

به گزارش کشاورزی روز به نقل از ایلنا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در آئین افتتاحیه کارخانه تولید خوراک دام و طیور گرمسار اظهار داشت: جلوگیری از خام فروشی همواره یکی از مهم ترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی بوده است و تشکیل زنجیره های تولید در بخش کشاورزی یکی از طرح هایی است که برای جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی در کشور پیگیری می شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد:باید هرچه زودتر برای شرکت تعاونی گاو داران شهرستان گرمسار زنجیره تولید تشکیل شود و محصولات این واحد تولیدی بدون وجود واسطه به فروشگاه های زنجیره ای عرضه شود و سود حاصل از فروش شیر تولیدی خود را به دلال ها ندهند.

وی با بیان اینکه فرآوری مواد اولیه خوراک دام یکی از سیاست گذاری های این وزارت خانه به شمار می رود اذعان کرد: مواد اولیه تهیه خوراک دام که نیاز به مصرف آب زیادی دارد را می توان در صورت نیاز و ضرورت از کشور های خارجی به ایران وارد می کنیم.

حجتی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه زیر ساخت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری در کشور فراهم است افزود: دولت نیز در این راستا از سرمایه گذاران حمایت می کند.

وی کمبود منابع آبی و کاهش باران را از دیگر چالش های بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: این چالش سال های طولانی است که بخش کشاورزی را با خود درگیر کرده است و تنها مربوط به استان سمنان نیست.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه میانگین بارش باران در یزد 62 میلی متر در طول یک سال است یادآور شد: با این وجود استان یزد بزگترین گلخانه تولید خیار در کشور را دارد و بخش عمده ای از محصولات کشاورزی به ویژه خیار درختی این استان به کشور روسیه نیز صادر می شود. وی با تأکید بر لزوم بهره گیری از طرح های جدید وزارت جهاد کشاورزی برای اصلاح الگوی مصرف آب و الگوی کشت بیان کرد: دولت برای تسهیل در تحقق این هدف امکانات لازم را در اختیار کشاورزان و بهره برداران این بخش قرار می دهد.

حجتی از وجود نخبگان برتر علمی و ظرفیت های شاخص علمی در بخش کشاورزی سراسر کشور خبر داد و گفت: بهره گیری از این ظرفیت ها و توسه فعالیت های این نخبگان در بخش کشاورزی و دامپروری در دستور کار قرار دارد.

دسته بندی:
برچسب ها : جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی , خام فروشی محصولات کشاورزی , محصولات کشاورزی , جلوگیری از خام فروشی , مهم ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی ,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفی

مطالب پربازديد